Chýbajúca značka v križovatke na Starých gruntoch 61

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení

Dobry den,
prosim vyriesit dopravne znacenie (hlavna - vedlajsia cesta) v krizovatke na Starych gruntoch. Chyba tam dopravna znacka. A napriek nedavnemu nakresleniu ciar na cestu, vela vodicov nedava prednost v jazde ako ma.
A zaroven prosim odstranit reklamne plachty na oploteni, nakolko znemoznuju dobry vyhlad vodicom, ktori idu z hora (od restauracie Dragon) smerom dole.
Dakujem.

24. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy, ktorá sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
04. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vzhľadom na to, že v súčasnosti prednosť v križovatke Staré grunty nie je upravená dopravnými značkami a vodiči nedodržujú povinnosť, ktorá im vyplýva zo Zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov § 20 ods. 2, oddelenie dopravného inžinierstva na základe podnetu pripravilo projekt s návrhom umiestnenia zvislej dopravnej značky P 8 „Hlavná cesta“ na komunikácii Staré grunty a zvislej dopravnej značky P 1 „Daj prednosť v jazde!“ na komunikácii Staré grunty smerujúcej od reštaurácie Drag. Projekt sme predložili do Operatívnej komisie pre určovanie dopravných značiek a dopravných zariadení Magistrátu hl. m. SR Bratislavy, ktorý bol Krajským dopravným inšpektorátom odsúhlasený a postúpený na určenie cestnému správnemu orgánu. Po vydaní určenia realizáciu zabezpečí oddelenie správy komunikácii.

O odstránenie reklamných plachiet, ktoré zabraňujú potrebnému rozhľadu v križovatke, sme požiadali oddelenie správy komunikácii.


Oddelenie dopravného inžinierstva
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
16. júl 2019

Peter Kudlička

Časť vodičov (vrátanie niektorých vodičov MHD) sa mylne domnieva, že hlavná cesta vedie zdola smerom doľava. Dopravnými značkami však nie sú určené hlavné a vedľajšie cesty v tejto križovatke, preto by malo platiť pravidlo pravej ruky. Jazdím tadiaľto denne a o kolízie nie je núdza. Aj na fotografii sa mi náhodou podarilo zachytiť biely taxík nedajúci prednosť sivému vozidlu prichádzajúcemu zhora, ktoré to ledva ubrzdilo. Prosím doplniť dopravné značenie, alebo kontrolovať dodržiavanie dopravných predpisov.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania