Karadžičova-chodník-bariérový

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Uzavretý
meno
Stano 17. mája 2019

Na svetelnej križovatke Karadžičovej s Poľnou je pri daždi alebo snehovej čľapkanici veľký problém prejsť cez priechod pre chodcov, lebo na kraji cesty je zo strany CBC (Karadžičova 10) veľká mláka. Niekedy je tak široká, že sa nedá ani preskočiť, je nutné do nej vkročiť alebo ju obchádzať, čo zdržuje premávku áut a je to dosť nebezpečné. Prosíme o vyriešenie problému.
Všimol som si, že o pár metrov ďalej je funkčný kanál s bočným vtokom, no po kraji cesty je jeden rad kociek, ktoré buď stavbári položili vysoko alebo sa časom nejako zdvihli a preto asi bránia odtoku vody od prechodu do kanála. Možno by stačilo zopár týchto kociek opraviť - osadiť o pár cm nižšie alebo vyfrézovať krajom cesty drážku na odtok vody.

21. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
23. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
najbližší kanálový vpust sme prečistili, skontrolujeme jeho odtok a aj spád v danom mieste. Ak to bude potrebné, upravíme spádové pomery.

S pozdravom


Oddelenie správy komunikácií
Hlavné mesto SR Bratislava
14. jún 2019

Stano

Dobrý deň,
milé oddelenie správy komunikáciií, pochybujem o tom, že ste v máji najbližší kanálový vpust prečistili. Ako vidieť na fotkách z 29.5. zostalo v ňom blato, je tam ešte aj dnes 14.6.
To potom spôsobuje neodtekanie vody a tvorí sa veľká neprekročiteľná mláka, ako napr. 30.5. (viď foto nižšie).
Bude treba znížiť aj tie kocky uložené po kraji cesty, ako som písal vyššie.
Prosíme o skorú nápravu. Počas dažďa chodci nevedia rýchlo prejsť prechodom cez cestu, preskakujú mláku len po dvoch okrajmi prechodu, zelená potom nestačí na prejdenie väčšiemu počtu ľudí, potom dobiehajú cez cestu aj počas červenej...
03. október 2019

Stano

Už roky pretrváva tento problém s mlákou, chodím tadiaľ každý deň aj viackrát, nikto kanálový vpust nevyčistil, žiadame okamžitú nápravu, min. vyčistenie kanála aspoň zvonka a zníženie (alebo vybratie) okrajových kociek aspoň v úseku medzi priechodom a kanálom. Začína obdobie dažďov, zase sa budeme čľapkať vo vode ... neviem, načo je táto stránka, keď nikto nič nerobí...
11. november 2019

Stano

Neviem, načo tu n-krát píšeme, keď to nikto nerieši a keď prší, zase sa musíme čľapkať vo vode a spomaľuje sa tým prechod chodcov, ktorí sú pritom ohrozovaní autami, ktoré sa neoprávnene tlačia do križovatky.
Pritom problém s neodtekajúcou vodou by sa dal jednoducho vyriešiť. Stačí tam poslať jedného šikovného chlapa s malou lopatkou (kelňou), so sekáčom (majzlom), pajsrom alebo krompáčom, kladivom. Nech povyberá všetku špinu a nánosy z kanála, vypáči zopár kociek z kraja cesty medzi priechodom a kanálom (uvedené vyššie) a osadí ich nižšie alebo vôbec.
Hladina mláky sa určite zníži o niekoľko cm. Žiadame to urobiť ihneď, lebo v zime je to ešte horšie!
Ďakujeme
11. november 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
11. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí ma, že naši kolegovia očividne doteraz neboli schopný vyriešiť tento problém. Na ich obranu treba priznať, že toho majú veľmi veľa a momentálne sa snažia pohnúť aj s vecami ktoré roky stáli ako napríklad aj tento Váš prípad. Verím, že sa podnet podarí čoskoro vyriešiť a o vašom podnete sme opätovne informovali Oddelenie správy komunikácií.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
29. november 2019

Martin Uváček

Doteraz neriešené.
18. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný priechod sme zaradili do plánu opráv na rok 2020. Priechod sa bude opravovať v máji 2020. Dovtedy všetkých občanov prosíme o trpezlivosť.

Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
13. február 2020

Stano

Pomohlo by to aspoň vyčistiť, mláka by sa určite zmenšila
15. október 2020

Martin Uváček

Podnet neriešený. Žiadnu opravu priechodu či kanalizačného vpustu nevidno. Voda stále neodteká.
15. október 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
15. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ospravedlňujeme sa, že tento podnet ostal doposiaľ nevyriešený. Opätovne sme o ňom upovedomili Oddelenie správy komunikácií. O stanovisku Vás budeme informovať.

S pozdravom
Kto? Oddelenie správy komunikácií

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
29. júl 2021

Martin Uváček

zatiaľ bez aktuálneho stanoviska.
01. august 2021

Odkaz pre starostu

Vážení užívatelia,

pri tomto podnete bola odhalená duplicita a daný problém je riešený aj pod nasledovným podnetom:

https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/61079/karadzicova-kanalizacia-upchata

Na základe toho bol status tohto podnetu zmenený na uzavretý a touto cestou Vás prosíme o smerovanie ďalšej komunikácie ohľadom daného problému na vyššie uvedenú adresu.

Ďakujeme za pochopenie.

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania