Škandálózne chovanie súkromnej odťahovej služby

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

Neriešený
meno
Anonymný užívateľ 18. novembra 2010

Zdravím Vás

a na základe osobnej skúsenosti a mnohonásobnej skúsenosti ľudí v mojom okolí, sa na vás obraciam v nádeji, že pomôžete osvetliť a vyriešiť,
škandálne chovanie súkromnej odťahovej služby v hlavnom meste SR Bratislave.

Moje indície sú, že magistrát hlavného mesta SR uzavrel podozrivú zmluvu so súkromnou odťahovou službou, ktorá v súčasnosti doslova terorizuje vodičov v hlavnom meste SR, nepochybne v záujme nečestných, neoprávnených a pravdepodobne aj protiprávnych ziskov, čo môže viesť aj k podozreniu, že za celým prípadom sa môže skrývať aj kriminálna aktivita, spojená s úradníkmi na magistráte hlavného mesta SR Bratislavy.

Moje skúsenosti sú, že mne ososbne, a aj viacerým ľuďom v mojom okolí sa stalo, že auto bolo odtiahnuté do menej ako piatich minút od opustenia auta. Osobne som zastavil na mieste so zákazom zastavenia, aby som odniesol do firmy vzdialenej 10 m od miesta zastavenia CD.
Keď som sa za menej ako 5 minút vrátil, videl som len odchádzajúce odťahovacie auto. Je úplne evidentné, že odťahové autá premanentne, vysoko systematicky a intenzívnej miere, ktorá je viac podozrivá ako normálna, čo dosvečuje skúsenosť viacerých ľudí v mojom okolí.
Zo strany súkromnej odťahovej služby sa nepochybne jedná o vysoko aktívny a koordinovaný prístup, ktorý na základe môjho odhadu vedie k dennému inkasu za odvoz a pokuty minimálne vo výške 30.000,-EUR (900.000,-Sk).

To znamená za týždeň 210000,-EUR atď. Nehovoriac o tom, že takáto aktivita na pôde hlavného mesta SR je hlboko nekultúrna, mám skutočne dôvodné podozrenie, vychádzajúce z intenzívnosti aktivity a toho že sa jedná o súkromnú odťahovú službu, že za týmto prístupom sa môže skrývať aj kriminálna činnosť v zmysle korupcie úradníkov na Magistráte hlavného mesta SR Bratislavy.

Z uvedených dôvodov vás prosím, pokiaľ zdieľate názor, že takéto jednanie je nekultúrne, škandalózne, podozrivé, a v skutočnosti poškodzuje občanov hlavného mesta SR, aby ste pomohli osvetliť pozadie tohto jednania, a zverejniť toto nečestné a podozrivé jednanie.

V prílohe je foto Novosvetskej ulice v Bratislave, kde odťahovacia služba systematicky, pravdepodobne aj na základe skrytého informovania, doslova ryžuje svoje špinavé a podozrivé zisky.

S pozdravom

Pavel Horváth

25. november 2010

Tomas

Dobre napisane, mne nejde do hlavy, ako to ze policii zaplatim pokutu za pristupok od 15-50 eur (aj menej lebo im je tych ludi co platili 100 srocke luto) a sukr. firme ktora za 5 minut odtiahne a nafoti auto, prejde s nim 2 km zaplatim 93 EUR ?
26. november 2010

Pavel

Pri dodatočnej kontrole pokutových blokov som zistil, že policajt mestskej polície mi vydal o jeden pokutový blok v hodnote 5 EUR menej. Považujem to za dôkaz, že za systematickým odťahovaním sa skrýva kriminálna činnosť. Všetkých, ktorých títo podvodníci oddiahnu preto na to výrazne upozorňujem.
26. november 2010

Anonymný užívateľ

Pri dodatočnej kontrole pokutových blokov som zistil, že policajt mestskej polície mi vydal o jeden pokutový blok v hodnote 5 EUR menej. Považujem to za dôkaz, že za systematickým odťahovaním sa skrýva kriminálna činnosť. Všetkých, ktorých títo podvodníci odtiahnu preto na to dôrazne upozorňujem.
30. november 2010

Odpoveď samosprávy

Novosvetská ulica je úzka obojsmerná komunikácia. Po jej jednej strane je povolené parkovanie vozidiel. Ak zastane vozidlo na opačnej strane, kde je dokonca umiestnená značka so zákazom zastavenia, vodič musí rátať s postihom.

Mestská polícia na území Starého Mesta od začiatku r. 2010 nariadila odtiahnutie 6 348 vozidiel z komunikácií, pričom na Novosvetskej ich bolo 70. Toto číslo je jasným dôkazom, ktorý vyvracia podozrenie anonymného pisateľa e-mailu.
S úctou

Alena Kopřivová
hovorca
referát komunikácie s verejnosťou
Miestny úrad MČ Bratislava - Staré Mesto
11. marec 2011

PETER

Dobry vecer,reagujem na vsetky prispevky ohladom Odtahovej sluzby.Ako je mozne ze Mestsky policajti su ako zavoznici sucastou vozidla Odtahovej sluzby zakon hovori ze policajt v pripade zistenia porusenia predpisov privola Odtahovu sluzbu.Kto dal prikaz ze je sucastou vozidla Odtahovej sluzby?Ako je mozne ze vozidla Odtahovej sluzby sustavne hrubo v pritomnosti Mestskeho policajta porusuju Vyhlasku o cestnej premavke(pri vyjazde z Noveho mosta na nabrezie ked je rano cesta plna vsetky tri vozidla prejdu po kolajovom zvrsku a odbocia na lavo k Redute,na namesti SNP pri Manderle porusia zakaz vjazdu prejdu cele namestie a pri starej budove SNR prejdu kolajovy zvrsok k tunelu a tam ako spravodlivy poodtahuju auta z chodnika a tou istou cestou sa vratia na Sturovu a to vsetko z Mestskym policajtom na prednom sedadle.Ked si danu trasu prejdete tak uvidite kolko dopravnych predpisov porusili.Jedine co ziskaju tymto jazdenim je zvysenie poctu odtiahnutych vozidiel,setrenie paliva,vozoveho parku a to v mene sukromneho zisku zo suhlasom Mestskeho policajta)Na niektore priestupky mam aj fotografie tie som ukazoval aj hovorcovi Mestskej policie z nulovym vysledkom.Okrem ineho mam dojem ze Mestska policia bola vytvorena na nieco ine a nie ako DOPRAVNA POLICIA co sa im velmi paci.Som rodeny Bratislavcan ale takato zbytocna institucia tu este nebola,pracujem v Starom meste ale zatial som v uliciach BA vIdel iba dvoch Mestskych policajtov (jedneho v odtahovke a druheho na Primacialnom namesti ako odomika retaz)Ma este dalsich ?Ked ano tak kde?Ospravedlnujem sa este som vIdel Nacelnicku v televizi.
21. apríl 2011

marex

Absolutny suhlas s vyssim prispevkom!
Mestski policajti samozrejme ryzuju z provizie odtahovky, hovrte si co chcete kto chcete. Vidiet ich v akcii, ako sa skryvaju za rohom "najlepsich flekov"...tzn.miest, kde je navacsi problem so zaparkovanim a ludia zvycajne vybehnu na 5 min. z auta...a vidiet ich, s akou rychlostou dokazu prifrcat a bleskurychle nalozit auto, dokonca tak rychlo, ze kamaratovi odtrhli vyfuk ako sa ponahlali s nakladanim, no ale dokazte, ze ste to nemali pokazene :)
18. august 2011

Kristián Straka

Dosť by ma zaujímalo, či vozidlá odťahovej služby môžu po meste uháňať aj 80km/h. Majáčiky im blikajú, MP si sedí v kľude. Napríklad dnes popri mne prefrčali dvaja po novom moste s naloženými Ačkovými mercedesmi. Jedine ak by chceli stihnúť viackrát sa otočiť po zle parkujúce autá a zvyšovať svoj zisk za odťah. či ??
02. október 2012

stefan

..mne odtiahli v presove auto a kvoli comu??ze som stal 3metre pred pprechodom..zaplatil som pokutu MP 10e zaplatil som odtahovke 83e a bol som spokojny....ale vsetko natom bolo ked som sa vracial na miesto kde som stal tak tam ziaden prechod pre chodcov nebol..podpisom pokuty som si priznal vinu a nemam sancu to riesit.je to banda zlodejov ktory si dohadzuju ksefty pre sebe..hanba vam!!
08. december 2012

Juraj

Pre Alena Kopřivová
hovorca
referát komunikácie s verejnosťou
Miestny úrad MČ Bratislava - Staré Mesto

Vážená hovorkyňa, ako je možné, že mestskí policajti denne porušujú zákon a navážajú si zadky v autách súkromnej odťahovej služby? Mám taký dojem že to nie je POVOLENÉ! Mestkí policjati (s prepáčením ktorí su mentálne vybavení na hranici minimálneho IQ, cca 90%) slúžia len jednému účelu. Hrabať peniaze pre mesto. Ešte som nevidel MP vykonávať inú činnosť ako dávať papuče a odťahovať vozidlá. Prečo priamo nepoviete že MP máte len na to, aby Vám sanovala rozpočet mesta? Prečo MP nevykonáva aj inú činnosť? Tých pár prípadok pri ochrane čistoy čo majú za rok je len ako zastierací manéver pre "legálne" výpalníctvo v oblasti parkovania. Ako je mžné, že si MP NEUSTÁLE dovoľuje porušovať literu zákona a vozia sa v autách súkromnej odťahovej služby? Kedy mienite s tým spraviť poriadik? Alebo to Vás nezaujíma, hlavne že sa pritekajú peniažky z pokút? Aj keď na druhej strane je aj táto činnosť potrebná no na druhej strane NIE JE DOSTATOK parkovacích miest. Ja ako obyvateľ Starého mesta mám denne problém zaparkovať v okruhu 500m od bydliska. Pritom túto mestskú časť okupujú cezpolní vodiči z celého Slovenska a domáci vodič má problémy. Zabezpečte poriadok v parkovaní, spravte dostatok parkovacích miest a potom pokutujte nespratníkov. Takto je to z Vašej strany len obyčajné chrapúnstvo a arogantné správanie "nadľudí" na magistráte.
25. jún 2013

Linda Strapcova

Myslim si, ze zarabaju nehorazne sumy a odtahuju auta len ,aby zdierali ludi.Dovod si vzdy najdu a ich postup je velmi nelogicky a cisto subjektivny.Je to velka hanba .Tam,kde by naozaj mali policajti chranit ludi a ich bezpecnost ich zahadne niet.Tam, kde je skutocne ohrozovana bezpecnost sa casto ani pokuty nedavaju.Ale auta sa odtahuju bez najmensieho dovodu za 160 EUR. Hanba Vam vsetkym, co sa na takychto cinnostiach podielate ......

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania