Úprava jednosmerky na Jasovskej


Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 06. júna 2019

Chcel by som sa opýtať na možnosť posunutia jednosmerky až za vjazd na parkovisko oproti Jasovskej 12 ako vidno na fotke. Pôvodná obojsmerná cesta síce robila problémy, ale dnešný stav je pre obyvateľov priľahlej bytovky nevyhovujúci. Vodiči ktorí chcú zaparkovať na parkovisku, musia s autom nadbehnúť takmer kilometer, pričom skrátenie jednosmerky o cca 30 metrov by im túto cestu skrátila na pár sekúnd. Myslím si, že skrátenie jednosmerky za parkovisko by až taký problém nerobil a obyvateľom by to uľahčilo situáciu.

23. máj 2011

Odpoveď samosprávy

K podnetu obyvateľa Jasovskej ulice týkajúceho sa posunutia jednosmerky až za vjazd na parkovisko pri bytovom dome Jasovská č.7, 9,11 uvádzame nasledovné stanovisko:

K zjednosmerneniu komunikácie Jasovská ulica, pristúpila mestská časť práve z dôvodu zaistenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Motorové vozidlá odstavované pozdĺžne na komunikácii, zužovali prejazdný profil komunikácie, čím sa stávala prakticky jednosmernou. Podľa príslušnej normy a zákona o cestnej premávke, zjednosmernením komunikácie, vznikol priestor aj na zriadne šikmých parkovacích státí.

Nesúhlasíme s posunutím jednosmerky za vjazd na parkovisko k bytovým domom Jasovská 7, 9 a 11, vodiči motorových vozidiel by opätovne začali odstavovať svoje vozidlá pozdĺž komunikácie, čím by bola opätovne ohrozená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a znížil sa aj počet miest umožňujúcich riadne parkovanie vozidiel.

S pozdravom

Ing.arch. Zuzana Kordošová

vedúca oddelenia
Oddelenie územného rozvoja a dopravy
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Petržalka
23. máj 2011

Robert Tkáčik

Hovadina. Preco ste neurobili jednosmerku smerom k Lidlu, ale opacne? Takto vsetci vodici Jasovskej 8-12 a 7-11 musime obchadzat celu cast sidliska Jasovska.
07. november 2011

Szabo Martin

A aj napriek umiestneným značkám si jazdia arogantní vodiči veselo do protismeru, denne ich tu preletí aj 15 a nikto ich nepokutuje. Takže je tam umiestnenie značiek iba na parádu.
05. december 2013

Szabo Martin

Opätovne dopĺňam autá si aj dva roky po umiestnení značiek jazdia veselo do jednosmerky. Ak sa ozvete ešte Vám vodič hnusne vynadá. Dnes pred Jasovskou 8 takmer zrazilo dieťa. Prečo sa to stále nerieši ?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania