Uhliská-kôš-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

V riešení

Dobry den
Bolo by mozne poziadat OLO aby na kazdom stojisku bol jeden kontajner na sklo kam je mozne dat aj tabulove sklo alebo vacsie objekty ako demizon? Ludia to davaju na zem a tam sa to lahko rozbije.
s pozdravom

07. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet.
Postupujeme ho na riešenie príslušnému odbornému referátu úradu a o výsledku Vás budeme informovať. Požiadame spoločnosť OLO, a.s. o riešenie.

Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát
Mestskej časti Bratislava-Vajnory
15. august 2019

Artúr Soldán

Dobrý deň, pán Bak,
reagujem na Váš podnet pod č. 75801 „Uhliská-kôš-chýbajúci“, kde navrhujete dodať na každé stojisko jeden kontajner na tabuľové sklo a väčšie sklo, ktoré sa do nádob na sklo nezmestí.
Mestská časť Bratislava-Vajnory má na väčšine stojísk na separovaný odpad uložených jeden až dva kusy kontajnerov na sklo s objemom 1800 l . V zmysle VZN hl. mesta SR Bratislavy č. 3/2018, ktorým sa mení a dopĺňa VZN hl. mesta SR Bratislavy č. 4/2016 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území hl. mesta SR Bratislavy. Tabuľové sklo, keramiku a porcelán držiteľ odpadu odovzdá ako objemový odpad na zbernom dvore v rámci harmonogramu zberu alebo na zbernom dvore OLO a.s. Stará Ivanská cesta 2, 821 04 Bratislava.
16. august 2019

Martin Bak

Pán prednosta, ďakujem za odpoveď ale moja otázka a zároveň dopyt smeroval k tomu, či by bolo možné požiadať OLO o umiestnenie kontajnerov na sklo, do ktorých je možné dať aj tabuľové sklo. Tým je aj obyčajná sklenená polička, kvôli ktorej nikto nepôjde do zberného dvora (preto tie stojiská potom tak vyzerajú). V minulosti zvony, ktoré dnes vo Vajnoroch máme, otvor na tabuľové sklo mali. Dnes má OLO v ponuke okrem zvonov aj plastové nádoby na sklo s plne otváracím horným vekom (rovnaké ako na papier a plast). Je to teda otázka jediného dopytu na OLO či by vedeli vymeniť zvony za nádoby na sklo.
16. august 2019

Artúr Soldán

Áno viem čo máte na mysli pán Bak, ideme uvedené stojisko rekonštruovať, požiadame OLO aby aj na iné stojiská v obci zamenil jeden zvon za kontajner na kolieskach s otváracím vekom. (OLO nechce navyšovať počty kontajnerov na separovaný odpad). Budem kontaktovať OLO a dám Vám spätne vedieť
04. október 2019

Artúr Soldán

Kontajner na tabuľové sklo umiestnime na ulici Uhliská po vybudovaní ekologického kontajnerového stojiska, ktoré plánujeme realizovať do konca tohto roku.
09. jún 2020

Martin Bak

Plánuje MČ umiestnenie nového kontajnera na sklo vhodného aj pre tabuľové sklo, stojisko už stojí.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania