Na hriadkach-riešenie dopravnej situácie-nebezpečné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Devínska Nová Ves

V riešení
meno
Pavol Seko 15. augusta 2019

Treba oceniť, že na cestičke pre cyklistov a chodcov medzi DNV a Devínom bol položený nový asfaltový koberec (chýba dokončiť v katastri Devína) ale CHÝBA DOPRAVNÉ ZNAČENIE. Cyklisti ale hlavne chodci sa pohybujú neorganizovane čo spôsobuje nebezpečné KOLÍZNE situácie cyklistov s chodcami, hlavne malými deťmi, ktoré hojne navštevujú ihrisko pod cyklomostom.

Pre zníženie rizika kolízií je treba VYZNAČIŤ PÁSY PRE CYKLISTOV A CHODCOV (tak ako je to na cyklomoste) a zároveň umiestniť značku prikazujúcu cyklistom a hlavne chodcom chodiť po správnej strane.

07. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme Vám za Váš podnet, avšak Vami uvedená cestička medzi Devínskou Novu Vsou a Devínom nie je cyklotrasou, keďže nespĺňa predpísané parametre. Z tohto dôvodu nie je možné na tejto cestičke osádzať vertikálne, resp. horizontálne dopravné značenie.

Mgr. Erika Labašková
referent organizačných vecí a podnikateľských činností
Mestská časť Bratislava-Devínska Nová Ves

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania