Stavbárska-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený
meno
Karol 16. novembra 2019

Dobrý deň. Na Stavbárskej ul. pri dome 1/B sa nachádza dlhodobo odstavený (cca rok)
Volkswagen Golf BA217FC (zelená metalíza). Nemá platné STK+EK.
Má demontovanú prednú EČV a pootvorené okno.Blokuje parkovacie miesto a javí známky vraku.

02. december 2019

Karol

Rieši MÚ Vrakuňa vraky@vrakuna.sk
02. december 2019

Odkazprestarostu.sk

opätovne preposielam.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
03. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Predmetné vozidlo sme obhliadli, vozidlo sme dňa 26.11.2019 označili výzvou na odstránenie a zároveň sme poslali podnet na Okresný úrad Bratislava, pre neplatnosť TK a EK.
S pozdravom a prianím pekného dňa
Kto? referát regionálneho rozvoja a dopravy

Karin Hinza
referát regionálneho rozvoja a dopravy
03. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Predmetné vozidlo sme obhliadli, vozidlo sme dňa 26.11.2019 označili výzvou na odstránenie a zároveň sme poslali podnet na Okresný úrad Bratislava, pre neplatnosť TK a EK.
S pozdravom a prianím pekného dňa
Kto? referát regionálneho rozvoja a dopravy

Karin Hinza
referát regionálneho rozvoja a dopravy
19. február 2020

Karol

Predmetné vozidlo je tam stále odstavené. Od výzvy to je takmer 3 mesiace.
19. február 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Karol,
váš komentár preposielam samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
20. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vozidlo sme nahlásili na Okresný úrad Bratislava, ktorý je oprávnený vyzvať majiteľa vozidla k splneniu si povinnosti vykonať TK a EK. Nakoľko sa jedná o automobil s EČV, bez platnej STK a EK, mestská časť Bratislava-Vrakuňa nie je vecne príslušný správny orgán na vybavenie žiadosti,
tieto vozidlá nemôže klasifikovať ako odpad podľa zákona 79/2015 Z.z. o odpadoch a zmene a doplnení niektorých zákonov, a preto tieto podania postupuje na priame vybavenie OÚ.

S prianím pekného dňa

Mgr. Rastislava Mihóková
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Vrakuňa
20. február 2020

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: OÚ BA
03. máj 2020

PB

Stavbárska-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo s EČV, bez platnej TK a EK

Na Stavbárskej ulici vo Vrakuni stojí dlhodobo nepojazdné vozidlo s neplatnou EK a TK - 2019.
03. máj 2020

Karol

Podla pravidelných odpovedí samosprávy stačí ponechať na vozidle 1 ečv a odstavovať vraky po celom meste. Kludne môže vzniknúť aj ulica plná vrakov. Na Stavbarskej viem konkrétne o 3 vozidlách odstavených viac ako 1 1/2 roka v štádiu vraku bez platnej stk/ek ale s ečv.
26. máj 2020

Karol

Toto auto je už konečne preč.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania