Vavilovova - problémové parkovanie


Vyriešený
meno
Peter Oravec 23. januára 2020

Na chodníkoch (aj na chodníkoch pod terasou) na Vavilovovej ulici v blízkosti TPD parkuje množstvo áut, čo bolo doteraz ako-tak v súlade so zákonom, ak ponechali 1,5 metra pre chodcov.
Lenže od decembra 2019 je platné nové znenie § 52 ods. 2 zákona 8/2009 Z.z., podľa ktorého: "Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať; to neplatí ... ak ide o zastavenie alebo státie vozidla ... n a o k r a j i c h o d n í k a p r i ľ a h l é h o k c e s t e, pri ktorom ostane súvislá voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m. Takmer všetky tam parkujúce autá parkujú v rozpore s novým znením zákona.
Prosím políciu o vyjadrenie a riešenie.

23. január 2020

Floralys

tu sa vam nikto nevyjadri rok. zavolajte policiu priamo na miesto. staci mestsku cez telefon.
24. január 2020

Peter Oravec

Floralys,
v podstate súhlasím, len mám dve poznámky:
1. Zavolať mestskú políciu znamená minimálne raz urgovať a potom čakať cca. 2 hodiny na hliadku. Overené niekoľkonásobne v praxi.
2. Chcel som vyjadrenie polície, čo si o takomto parkovaní všeobecne myslí. Je lepšie mať vytlačený papier so stanoviskom polície a potom volať hliadku, ako vysvetľovať hliadke na mieste zákon.
S pozdravom.
25. január 2020

Floralys

ano samozrejme chapem. mestsku policiu necakajte, je to strata casu. vzdy im iba zavolajte ked budete mat cas a spomeniete si na to. potom ich to mozno prestane bavit a zacnu to kontrolovat.v kazdom pripade drzim palce. odpoved vsak dostanete, odhadujem tak o pol roka 😏 ak vobec
25. január 2020

Peter Oravec

Ešte bod 2. Totiž, nie som si istý mojím výkladom zákona. Váš názor?
P.
27. január 2020

Andrej

v celom meste je vidno ,ze sa toto nove pravidlo nedostalo ku kompetentnym...hlavne, ze sa tvaria ako idu zkulturnovat nase mesto, teraz , ked konecne mozu upratat konecne po rokoch chodniky od aut, zvysit bezpecnost a pohodlie chodcov, tak nic, nechce sa im sa pustat do konfrontacii s priestupcami...ako chcu takymto sposobom realizovat parkovaciu politiku, ked sa zakladne pravidla nedodrzuju v kuse a este budu pytat peniaze naviac...mestske casti velmi dobre vedia, kde su tieto miesta a je smutne, ze na to stale musime znova a znova upozornovat...hnus
27. január 2020

Peter Oravec

Andrej,
nie je to celkom tak, že sa toto pravidlo ku komptentným nedostalo. Niekde toto nové pravidlo polícia uplatňuje (Legionárska ulica, pred poštou na Námestí slobody...), ale sú miesta, kde to nerieši. A nerieši to hlavne tam, kde parkuje viacej áut v rozpore (podľa mňa) s novým znením zákona. Možno má na nekonanie polícia nejaký dôvod? Niečo ako "to je parkovisko"? To je práve to, čo neviem...
27. január 2020

Andrej

pán Oravec, ale mnohe miesta (vid aj moje podnety) neriesia napr. na Trnavskej pri podniku La Putika, Zahradnicka pred strednou skolou atd., pricom o tychto miestach vedeli davno a ja som cakal , ze od noveho roka uvidim tieto plochy bez aut, ale prislo iba sklamanie a dalsia praca pre mna a inych, co vo vlastnom case musia tieto priestupky oznamovat, dokumentovat a apelovat na opravnene organizacie...
Parkovisko by malo byt vyznacene...vedeli, ze sa chysta nove pravidlo a kedy nadobuda ucinnost a podla toho sa mali pripravit a vyznacit tie miesta, ak maju sluzit na parkovanie, alebo, ked s nim nesuhlasili- spolupracuju predsa s poslancami, vladou, mali si to zariadit, tak aby im to vyhovovalo...Zákon nie je v rozpore s ústavou, presiel...Ked niekto kto dostane pokutu nesuhlasi ma moznost odvolania v spravnom koanni alebo to riesit sudnou cestou.
Pán Oravec podľa mňa musia riesit vdaka novemu pravidlu velmi neprijemne situacie a tazko sa to vysvetluje priestupcom, tak to radsej nechavaju tak az dokkym ich niekto nezavola...Ale takto je to vzdy na ukor tych , ktori sa snazia tie pravidla dodrziavat, na ukor tych, ktori pracovali na tom, aby sa skoncilo so statim a jazdou po chodnikoch.
27. január 2020

Peter Oravec

Andrej, súhlasím.
Aj ja tu mám pár podobných podnetov:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/83989/skultetyho-parkovanie-problemove
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/83715/mytna-parkovanie-problemove
Asi teda naozaj neostáva nič iné, iba "volajte políciu 110". :-) :-(
P.
28. január 2020

Odpoveď samosprávy

MsP nemá dostatočné kapacitné možnosti k eliminovaniu všetkých protiprávnych konaní páchaných na všetkých verejných priestranstvách. Súčasný stav jej neumožňuje nepretržitý dohľad nad všetkými kritickými miestami.
Vedenie MsP uložilo úlohu príslušníkom Exp. MsP BA V preveriť tento podnet a prijalo opatrenie kontrolovať tento úsek aspoň raz denne v rámci možností tejto expozitúry.
Ďakujeme za podnet.
29. január 2020

Michal

keď MsP nestíha už teraz, čo bude keď sa zavedie rezidenčné parkovanie? :) inak celkom sa na to teším... snáď to nebude len o vyťahovaní peňazí z vreciek občanov...
31. január 2020

Odpoveď samosprávy

Uvedená lokalita bola zahrnutá do denných úloh hliadok Exp. MsP BA V. Na mieste boli vykonané kontroly a bolo zistených a vyriešených 8 priestupkov. V kontrolách budeme pokračovať.
Ďakujeme za podnet.
03. február 2020

Peter Oravec

Možno sa tam polícia bola pozrieť, ale včera tam znovu parkovalo na chodníkoch minimálne 15 áut. Takže to treba riešiť systémovo.
Prosím o preposlanie magistrátu a mestskej polícii.
03. február 2020

Peter Oravec

Možno sa tam polícia bola pozrieť, ale včera tam znovu parkovalo na chodníkoch minimálne 15 áut. Takže to treba riešiť systémovo.
Prosím o preposlanie magistrátu a mestskej polícii.
03. február 2020

Peter Oravec

Možno sa tam polícia bola pozrieť, ale včera tam znovu parkovalo na chodníkoch minimálne 15 áut. Takže to treba riešiť systémovo.
Prosím o preposlanie magistrátu a mestskej polícii.
03. február 2020

Peter Oravec

Možno sa tam polícia bola pozrieť, ale včera tam znovu parkovalo na chodníkoch minimálne 15 áut. Takže to treba riešiť systémovo.
Prosím o preposlanie magistrátu a mestskej polícii.
03. február 2020

Peter Oravec

Možno sa tam polícia bola pozrieť, ale včera tam znovu parkovalo na chodníkoch minimálne 15 áut. Takže to treba riešiť systémovo.
Prosím o preposlanie magistrátu a mestskej polícii.
03. február 2020

Peter Oravec

Možno sa tam polícia bola pozrieť, ale včera tam znovu parkovalo na chodníkoch minimálne 15 áut. Takže to treba riešiť systémovo.
Prosím o preposlanie magistrátu a mestskej polícii.
07. február 2020

František

Dobrý deň
Nesúhlasím zo stanoviskom samosprávy. MsP musí byť aktívna, stačí sa pozrieť na Budatínsku ul. č. 3 až 11 koľko vozidiel parkuje na chodníku a porušuje zákon. Hliadka MsP denne prechádza okolo a žiadna papuča. Taktiež sústavne vozidlo parkuje v medziblokovom priestore na chodníku pri potravinách.
09. február 2020

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
17. február 2020

Peter Oravec

Magistrát (Mestská polícia patrí plne pod magistrát) systémovo ignoruje tento podnet.
Prosím o preposlanie magistrátu.
23. február 2020

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
28. apríl 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.
02. jún 2021

Odpoveď samosprávy

O tomto podnete bolo vyrozumené vedenie Okresného veliteľstva mestskej polície Bratislava V, za účelom zabezpečenia častejších kontrol v tejto lokalite. Príslušníci MsP sú o tomto probléme vyrozumení a inštruovaní, aby počas výkonu služby riešili túto situáciu a zabezpečili zákonný stav.

Bc. Marcela Ťarcha
02. jún 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, prosím o označenie podnetu ako vyriešený.
Ďakujem, s pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania