Dalsia opustena budova v Ruzinove

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Neriešený
meno
Roman 09. apríla 2014

Pani Baariova, komu patri tato budova? Vy ste expertka na opustene budovy v Ruzinove, ktore mna osobne vyslovene konsternuju. Lakaju totiz ako magnet bezdomovcov a rozne kriminalne a fetacke zivly, ktore v nich bud prespavaju, alebo inak vegetuju, popijaju cuco, v ich okoli robia telesnu potrebu a do neskorych nocnych hodin robia poulicny kraval. Tato budova so zabednenymi oknami takisto niekolko rokov stoji na pospas svojmu osudu a zubu casu. Spominam si, ze v nej pred rokmi sidlila akasi psychologicka poradna. Pokial novi vlastnici budov nechavaju tieto chatrat, co minimalne zhorsuje zivotne prostredie v Ruzinove, mala by mat obec zakonne moznosti tieto nehnutelnosti opat zostatnit. Ruzinov sa so svojimi opustenymi stavbami - OD Ruzinov, Radnica v Prievoze, Robotnicky dom a dalsie - uz zacina podobat na Detroit. Je najvyssi cas s tym zacat nieco robit.

09. apríl 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
k Vášmu podnetu uvádzame, že uvedená budova je vo vlastníctve štátu - Úrad práce sociálnych vecí a rodiny SR. Podľa dostupných informácií tento úrad začiatkom roka zrušil súťaž na predaj tejto budovy.

Tatiana Baáriová, kancelária starostu
09. apríl 2014

Roman

Dakujem za odpoved. To som teda naozaj zvedavy, aky bude jej dalsi osud. Vobec sa nedivim, ze o nu nik neprejavil zaujem. Ta budova sa na nic nehodi. Navyse je stara a strategicky na zlom mieste.
09. apríl 2014

Martin

Roman, stat nechava budovy zamerne chradnut, aby si ju vyvoleni moholi kupit co najlacnejsie, lebo ich musia "komplexne zrekonstruovat". A kazdy potemkinovsky developer potom najde nejakeho ... , ktori to kupi za furu penazi.
22. september 2019

Lukáš Bartošovič

aktualnym vlastnikom je Projekt T, pricom na predmetnom mieste planuju vystavbu akehosi rezidencneho objektu https://reality.etrend.sk/byvanie/stavebny-boom-na-tomasikovej-pokracuje-na-ceste-je-novy-projekt.html
vlastnik Projekt T: https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/c/4ccy8 a https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/c/Fk1Pw
zatial to vsak vyzera uplne rovnako ako v case nahlasenia podnetu - v skratke, barabizna
niektore okna/dvere su zamrezovane, ine zadebnene, no spozoroval som cosi ako pokus o nelegalny vstup
vegetacia sa rozmaha v okoli objektu, avsak i v jeho vnutri
pre pripadneho zaujemcu o podnet - budova sa v skutocnosti nachadza tu https://goo.gl/maps/TxNcbQRatZAeU9cP9

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania