Šancová-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Uzavretý
meno
Katarina Vargova 04. apríla 2020

Dobrý deň,
od 1.mája mala byť v Novom meste zavedená parkovacia politika. V súčasnosti je pre nás nemožné vybaviť si trvalé bydlisko či prepis auta. Bude parkovacia politika spustená neskôr? Ďakujem.

08. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Štart pilotného projektu rezidentského parkovania v bratislavskom Novom Meste sa odkladá. Dôvodom je aktuálna mimoriadna situácia a prijaté bezpečnostné opatrenia proti šíreniu koronavírusu.

Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré vytvára podmienky pre zavedenie regulovaného parkovania v Novom Meste, malo začať platiť 1. mája. Následne sa mal postupne spustiť samotný pilotný projekt v zóne Tehelné pole a okolie. Vzhľadom na súčasnú mimoriadnu situáciu však nemožno jeho naštartovanie očakávať skôr ako po letných prázdninách. „V súčasnosti je nevyhnutné vyhnúť sa tomu, aby sa nám veľa ľudí sústredilo na jednom mieste. A registrácia rezidentov a vydávanie parkovacích kariet, ktoré sa týkajú tisícok Novomešťanov, by práve takéto riziko zvýšeného pohybu a možného šírenia vírusu priniesli,“ povedal starosta Nového Mesta Rudolf Kusý. Mestská časť tak tento proces spustí až po zlepšení epidemiologickej situácie. O posunutí platnosti príslušného VZN rozhodne miestne zastupiteľstvo.

Prípravy pilotného projektu regulovaného parkovania, ktoré sa stane aj súčasťou celomestskej parkovacej politiky, však aj naďalej pokračujú. Mestská časť pripravuje a realizuje všetky potrebné softvérové, materiálne, personálne opatrenia, či vyznačovanie parkovacích čiar v pilotnej zóne.

Kancelária starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania