Skorodovaná skrinka na Radlinského ulici

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

Vyriešený
meno
Lukáš Jankovič 02. mája 2011

Pri zastávke električiek Vazovova sa nachádza potenciálne nebezpečná skrinka (pravdepodobne elektrického napätia). Je spadnutá a je tam prístup k elektrickým vodičom.

03. máj 2011

Hlinický

Skriňa nie je majetkom Magistrátu Hlavného mesta SR Bratislava.Nie je to rozvádzač verejného osvetlenia ani radič cestnej a dopravnej signalizácie.
03. máj 2011

Anonymný užívateľ

Nemusí byť majetkom samosprávy, ale samospráva sa má činiť ak majiteľ znečisťuje verejné priestranstvo alebo svojou nedbanlivosťou ohrozuje bezpečnosť občanov. V tom sa dúfam zhodneme.
04. máj 2011

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet, ktorý sme dali preveriť na oddelenie dopravy, obchodu, verejného poriadku a miestnych daní. Pracovníci miestneho úradu už urobili šetrenie priamo na mieste. Vzhľadom na skutočnosť, že zariadenie nemá žiadne identifikačné znaky majiteľa, dosiaľ sa nám nepodarilo zistiť, komu patrí a dať ho odstrániť. Práve preto, že zariadenie môže byť pod prúdom, referát verejného poriadku si predvolá možných majiteľov a pokúsi sa zistiť, komu dané zariadenie patrí. Majiteľ bude potom vyzvaný na nápravu.

S pozdravom,

Tomáš HALÁN
hovorca
referát komunikácie s verejnosťou
Miestny úrad MČ Bratislava - Staré Mesto
05. máj 2011

Anonymný užívateľ

Magistrát sa pokúša zistiť vlastníka rozvodnej skrine. Z doručenej mailovej komunikácie zo dňa 5. mája 2011 od zástupcov Dopravného podniku Bratislava a zástupcov spoločnosti Západoslovenská energetika vyplýva, že skriňa nepatrí ani jednej z týchto spoločností.

Admin portálu Odkazprestarostu.sk
05. máj 2011

Anonym

Skrinka by mohla patriť SPP-distribúcia .Na ochranu plynových oceľových potrubí
pred koroziou najmä v blízkosti koľajových tratí sa používa "katodová protikorozna ochrana".V zvalenej skrini je zospodu vidieť prvky,ktoré nasvädčujú tomu,že by sa mohlo jednať o zdroj jednosmerného elektrického prúdu.Na Radlinského ulici sú električkové koľaje a zrejme aj plynové potrubie.
21. máj 2011

Anonymný užívateľ

Ani po 19 dňoch nie je tento závažný problém vyriešený.
23. máj 2011

Anonym

Čo hovoria plynári?
11. august 2011

Martin Zachensky

Prosimta, co sa ti nezda? Ved je ako nova :-D ...kazdopadne ja mam k danej veci dalsi podnet. Ked zistite vlastnika, zaujimalo by ma, kedy mala rozvodna skrina naposledy reviziu. Pokial sa o to majtel nestara, ocakaval by som, ze dana vec bude aj pokutovana a nie len odstranena, ci opravena. Revizia elektrickych zariadeni sa nerobi predsa tak zriedkavo, aby za dobu medzi dvoma intervalmi stihla zhrdzaviet na prach.
30. august 2011

Anonym

Skriňa je už preč.Iba diera zostala.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania