Račianska-Cesty a chodníky-iné

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý

Planovane zrusenie odbocenia doprava zo Sancovej na Raciansku -prosime o prehodnotenie Nedalo by sa to docasne riesit posunutim prechodov pre chodcov? Prechod zo zastavky Racianske myto smer Raca presunut hlbsie do zastavky, aby sa chodci vyhli problemovemu ostrovceku a prechod na sancovej presunut aj s hranicou krizovatky tak aby tiez nebolo nutne problemovy ostrovcek vyuzit a tak zachovat odbocku?

20. máj 2020

Floralys

dobry napad ☝️a tym padom by sa mohol stredovy ostrovcek zrusit, zmensit alebo vyuzit inac 🤔
21. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Na križovatke Šancová x Račianska zväčšujeme priestor pre chodcov a uprednostňujeme MHD. Na tomto mieste rušíme od štvrtka 21. mája 2020 pravé odbočenie áut zo Šancovej na Račiansku ulicu, čím rozšírime priechod a priestor pre chodcov, ktorý nebol dostatočný. Na kriticky úzkom ostrovčeku sa totiž ľudia v dopravných špičkách fyzicky nezmestili a museli stáť na ceste. Z tohto dôvodu sme zrušili toto málo frekventované odbočenie áut doprava. Pred zrušením sme prihliadali aj na skutočnosť, že blízke okolie ponúka vodičom viaceré náhradné možnosti trasovania.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
23. máj 2020

Mrkva Cervena

Šancová-riešenie dopravnej situácie-dopravu spomaľujúce

Zrusenie odbocky na Raciansku ulicu zo Sancovej. Koho toto napadlo ? Viete si predstavit ako budu vyzerat cesty na Karpatskej/Pionierskej ?
25. máj 2020

Maja

Páči sa mi vyjadrenie samosprávy "zväčšujeme priestor pre chodcov" a preto sú tam natrieskané autá na chodníkoch ..... toto neriešia dlhodobo
25. máj 2020

Jozef

Šancová-riešenie dopravnej situácie-dopravu spomaľujúce

Od 21.5.2020 bolo na Račianskom mýte uzatvorené odbočenie doprava zo Šancovej na Račiansku ulicu. Toto opatrenie znemožňuje obyvateľom sídliska za Račianskym mýtom dostať sa najkratšou cestou domov a musia to obchádzať až okolo budovy YMCA.

Podľa diskusie na http://tiny.cc/imhd je možné presunúť odbočovací pruh bližšie k domu Račianska 2 a tak zväčšiť ostrovček pre chodcov a súčasne zachovať odbočku pre autá. Takéto riešenie dlhodobo žiadal aj Krajský dopravný inšpektorát. Ale Magistrát zvolil najlacnejšie riešenie a nehľadel na záujmy ľudí žijúcich v tomto sídlisku.

Prosím prepošlite podnet primátorovi aj starostovi mestskej časti Nové Mesto.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania