Stav el. zastávky Hybešova a jej okolia

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Lucia T. 02. mája 2014

Električková zastávka Hybešova v smere z Rače do mesta a jej tesné okolie sú v hroznom stave. Zastávka je popísaná, niektoré sklá prasknuté, vývesky tiež popísané, rozbité. Lavičky sú poškodené.
Rovnako je na tom aj okolie. Burina a náletové dreviny rastú pomezi neostrihané okrasné kríky a okolo verejného osvetlenia. Všade špaky. V navádzacích pásoch pre nevidiach je plno štrku a zeminy ešte z predošlej (!) zimy.

02. máj 2014

nepšo

krásna ukážka , ako sa DPB "stará" o svoje zástavky...
07. august 2014

sinope

bohuzial, toto som si vsimol aj ja, prerastajuca trava a spaky po zemi. Kedze datial chodim zriedkavo, hned mi to udrelo do oci. Ze by ludia uz boli na taky stav zastavky zvyknuti, ze im to nevadi? Prepdokladal by som, ze v tej lokalite bude zastavka skor ukazkova, nie je to v strede panelakov...
Na jednej strane by sa DPB mal o to postarat, na strane druhej, polamal by som ruky tym, co dokazu nieco hodit na zem a este horsie kreslit voloviny po zastavkach a vozidlach MHD.
16. august 2014

Gabo

Je to moja vychodzia zastavka na ceste do roboty... Okrem prvych podnetov v uvodnom 'odkaze' mozem pridat fakt ze prechod zo zastavky na Kubacovu (alebo opacne) je nestastne rieseny. Ludia si skracuju cestu zo/na zastavky cez travnik - uz teraz je za zastavkou vychodena jama. Nie som zastanca budovania chodnikov pre lenivost ludi, ale teraz by sa tam fakt zisiel. Na zastavke ma aj tak najviac prekvapi obrovitansky bordelom napratany samozijuci porast v kontraste s vzorovo upravenym travnikom blizkeho kvetinarstva. Mozno keby vznikla spolupraca medzi DPB a tym kvetinarstvom, tak by bol asi kazdy spokojny. Ale to iba myslienka...
28. august 2018

Martin U

Samotné okolie zastávky pri krčme upravilo asi blízke záhradníctvo.
28. august 2018

Martin U

Ale stav za zastávkou je zlý - prerastená džungľa ktorá je len odpadkovým košom. Potrebné tieto kríky ostrihať.
28. august 2018

Lucia T.

Ano, myslim, ze od minuleho tyzdna to je a tipovala by som to skor na majitela Kolecka, ktory sa zmenil asi pred rokom a zacali sa starat o okolie a tie zanedbane kriky pred prevadzkou.
04. jún 2019

Martin Uváček

Chcelo by to ostrihať tú húštinu krikov za zastávkou. Mohla by to zariadiť MČ?
23. február 2020

Martin Uváček

Podnet neriešený. Kríky, lavička, všetko treba dať do poriadku.
10. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Zastávku sme zbavili čarbaníc a nánosov na chodníku. Zeleň za zastávkou bude zredukovaná v rámci nahlásenej rozkopávky, ktorá bude realizovaná do mesiaca. Následne ju skontrolujeme a v prípade jej zasahovania do prístreškov ju zastrihneme.

Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy
30. august 2020

Martin Uváček

Zeleň za zastávkou nikto zatiaľ neostrihal. Ani pri rozkopávke.
16. október 2020

Odpoveď samosprávy

Zeleň za prístreškom sme zastrihli, aby nezasahovala na prístrešok, ešte v prvej polovici septembra. Výraznejšie sme ju redukovať nechceli vzhľadom na jej estetickú a ekologickú funkciu.

Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy
22. október 2020

Martin Uváček

Čachtická-krík-neostrihaný

Kríky za zastávkou električky Hybešova už prerástli únosnú mieru. Prerastajú ponad strechy, boky aj spodky prístreškov. Na dlažbe za prístreškami je už súvislá vrstva listov a buriny. Potrebné je tieto kríky poriadne ostrihať a vyčistiť priestor za pristreškami.
23. október 2020

Martin Uváček

Podnet teda ešte nie je vyriešený.
13. november 2020

Martin Uváček

To je vidno rozdiel medzi stavom krikov v roku 2014 a rokom 2020. Rozrástli sa do značných rozmerov až zakryli oba prístrešky. Treba ich ostrihať.
14. november 2020

Odpoveď samosprávy

Za stav zastávok MHD je po júnovom vypršaní zmluvy o spolupráci medzi MČ Bratislava - Rača a Dopravným podnikom Bratislava opäť DPB. Tomu podnet preposielame na ďalšie riešenie.

Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy
14. november 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Dopravný podnik Bratislava, a.s.
19. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

veľmi pekne ďakujeme za nahlásenie podnetu. Týmto Vám potvrdzujeme jeho prijatie a už sa ním zaoberá príslušné oddelenie. Veríme, že Vám odpoveď prinesieme čo najskôr.
19. november 2020

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

O čistotu na Vami uvedenej zastávke sa pravidelne staráme.
Upozorňujeme však, že DPB, a.s. zabezpečuje čistotu len v priestore zastávky MHD a nie na susediacich plochách.
Rovnako tak i kosenie a údržba zelene na susediacich plochách zastávky presahuje rámec činností, ktoré na zastávkach MHD vykonáva DPB, a.s.
19. november 2020

Martin Uváček

Čiže zase sme tam, kde sme boli na začiatku. Admin mohol nechať môj podnet z 22.10.2020 na prerastené kríky ako samostatný a tento sa mohol uzavrieť.
19. november 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
26. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
08. december 2020

Martin Uváček

Čakám kedy komunálny podnik nabehne s nožnicami konečne tieto kríky ostrihá. Plus zastavka je znovu počarbaná.
05. január 2021

Martin Uváček

Grafity a čarbanice na zastávke pribúdajú. Kríky doposiaľ nikto neostrihal.
12. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na grafity sme upozornili Dopravný podnik.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
29. január 2021

Martin Uváček

Kríky boli konečne ostrihané, lavička opravená, červené graffiti odstránené. Teda podstata podnetu bola vyriešená.
31. január 2021

Martin Uváček

Lepšie fotky. Hneď to vyzerá inak.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania