Bulíkova - kontajnery blokujú parkovacie miesto

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení

4.8.2020, Bulíkova 25. Cca pred 10 mesiacmi niekto premiestnil kontajnery z vchodu Blagoevova 22 k smetnému stojiska na Bulíkovej 22. Tieto kontajnery blokujú jedno parkovacie miesto. Kontajnery je treba vrátiť tam, kde mali pôvodne patriť alebo duplicitné kontajnery odstrániť a uvoľniť tak parkovacie miesto.

04. august 2020

Pavol

V pôvodnom príspevku upresňujem chybu. Smetné stojisko je na Bulíkovej 25 - vedľa materskej škôlky.
04. august 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
05. august 2020

Pavol

V nadpise "Bulíkova - kontajneri blokujú parkovacie miesto" ste urobili školácku chybu. Slovo kontajner má v množnom čísle takéto skloňovanie: kontajnery – z kontajnerov – ku kontajnerom – kontajnery – v kontajneroch – za kontajnermi. Prosím opravte tu hrubku.
05. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Oddelenie životného prostredia

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
07. august 2020

Michal Haman

Ospravedlňujem sa, chyba bola opravená.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
25. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetné kontajnery sú umiestnené vedľa stanovišťa na zmesový odpad určeného Blagoevova 20, 22 a 24. Stanovište je riadne vybudované, jeho prípadné rozšírenie by bolo na úkor parkovacieho miesta.
Podľa pripravovanej vykonávacej vyhlášky k zákonu o odpadoch, bude povinné mať pri kontajneroch na zmesový odpad aj kontajnery na triedený odpad. Z uvedeného dôvodu nie je možné kontajnery odstrániť.
Všetky kontajnery sú potrebné, na základe skutočnej produkcie odpadu týchto bytových domov tak, ako ich objednal správca nehnuteľnosti.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
25. august 2020

Pavol

Netreba ich odstraňovať! Je treba ich vrátiť tam, kde pôvodne boli, tam kde majú svoje opodstatnenie - teda pod terasy vchodu Blagoevova 22 a 24.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania