Zašpinené lavičky MHD

Zodpovednosť za riešenie: Levice

Vyriešený

Zaslal: Bagara, 08. augusta 2016

Kde si má obyvateľ mesta slušne sadnúť pri čakaní na MHD (v mnohých prípadoch_zastávkach)? Prečo nie je možné pritlačiť MsÚradom v rámci nájomnej zmluvy s príslušnou spoločnosťou organizáciu aby umelohmotné (modré) sedačky na zastávkach MHD vyčistili (častejšie a pravidelne)? Nebolo by možné ich vymeniť za drevenú lavičku ako je tomu inde v meste? (problém je že UH sedačky pohlcujú vetrom zanášajúcu dažďovú a snehovú vodu + prach – odtok nemajú_ aspoň 3 dierky v strede by bolo čiastočné riešenie) Prosím ideálne o výmenu sedačiek za drevené lavičky.

Komunikácia so samosprávou o riešení podnetu

09. august 2016 Odpoveď

Dobrý deň, Váš podnet bol odoslaný na odd. správy majetku a na odd. životného prostredia MsÚ na riešenie.

MsÚ

23. december 2016 Odpoveď

Dobrý deň, sedačky na zastávkach Turecký rad, nám.Šoltésovej, pri Leve, Hviezdoslavova, Štúrova - boli vyčistené dňa 22.12.2016.

Sylvia Nuotová, referent aktivačnej činnosti, MsÚ Levice

Aktualizácie podnetu

11. október 2016 Bagara

Aj v tomto prípade prešli už viac ako 2. mesiace od nahlásenia podnetu a vôbec NIKTO sa nevenoval a nevenuje danému problému! Vie mi niekto z MsÚ napísať že aká organizácia má v prenájme zastávky MHD a koľko peňazí z rozpočtu mesta (z daní obyvateľov mesta a prímestských častí) zožiera na „šlendriánsku údržbu“??? Bola aspoň vyzvaná táto spoločnosť o častejšiu kontrolu a čistenie sedačiek MHD??? Hlavná vec že nie sú plagáty, oznamy a reklamné letáky polepené na stenách zastávok, no sadnúť si nemáš kam – alebo si sadneš a šaty môžeš rovno hodiť v tom lepšom prípade do práčky. Bolo by možné v budúcnosti zameniť tieto veľmi ľahko znečisťovateľné umelohmotné sedačky modrej farby za klasické drevené lavičky ako je tomu na mnohých iných zastávkach v meste???

13. október 2016 Bagara

... doplňujem aktuálne fotografie k podnetu! (ak sa mi to podarí na 4. pokus)

Diskusia

Bagara: Nejde iba o sídlisko na ulici "Okružná" - ale v celom meste kde sú modré UH sedačky!!!
Bagara: Aj v tomto prípade prešli už viac ako 2. mesiace od nahlásenia podnetu a vôbec NIKTO sa nevenoval a nevenuje danému problému! Vie mi niekto z MsÚ napísať že aká organizácia má v prenájme zastávky MHD a koľko peňazí z rozpočtu mesta (z daní obyvateľov mesta a prímestských častí) zožiera na „šlendriánsku údržbu“??? Bola aspoň vyzvaná táto spoločnosť o častejšiu kontrolu a čistenie sedačiek MHD??? Hlavná vec že nie sú plagáty, oznamy a reklamné letáky polepené na stenách zastávok, no sadnúť si nemáš kam – alebo si sadneš a šaty môžeš rovno hodiť v tom lepšom prípade do práčky. Bolo by možné v budúcnosti zameniť tieto veľmi ľahko znečisťovateľné umelohmotné sedačky modrej farby za klasické drevené lavičky ako je tomu na mnohých iných zastávkach v meste???
Bagara: Mohol by sa už po dlhých mesiacoch /už pomaličky 4. mesiace od dátumu podnetu/ niekto z MsÚ konečne vyjadriť AKO, KTO a KEDY kontroluje činnosť súkromnej spoločnosti na prevádzku zastávok MHD v Leviciach /najmä čistotu sedačiek/. Kedy budú UH modré sedačky pravidelne čistené a či je možné dať do rozpočtu mesta na rok 2017 investičné náklady pre výmenu UH sedačiek za drevené lavičky ako je tomu inde v meste na zastávkach??!! Čistota sedačiek je bez zmeny – taká istá ako v auguste (od 8. augusta neboli vôbec čistené)!
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.