Vajanského-dlhodobo odstavené vozidlá-zahraničné vozidlo

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

Neriešený
meno
Fero 31. decembra 2018

Auto dlhodobo zabera parkovacie miesto.

03. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Bol odoslaný na riešenie na Mestskú políciu Levice.
Kto? Mestská polícia

MsÚ Levice
18. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, Mestská polícia Levice na základe Vášho podnetu vykonala šetrenie vo veci státia osobného motorového vozidla zn. OPEL Zafira , striebornej farby, evidenčného čísla vozidla BC JN 2000 na vybudovanom parkovacom mieste na Vajanského ul. v Leviciach.
Šetrením bolo zistené, že na motorovom vozidle sú pripevnené evidenčného čísla vozidla Spolkovej republiky Nemecko a motorové vozidlo nenapĺňa znaky starého motorového vozidla (vrak) v zmysle zákona o odpadoch.
Tým, že motorové vozidlo stojí na vybudovanom parkovacom mieste na Vajanského ul. v Leviciach sa prevádzkovateľ vozidla nedopúšťa žiadneho priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky nezávisle na tom či vozidlo používa alebo nepoužíva na prevádzkovanie v cestnej premávke.

Mestská polícia Levice
18. január 2019

Fero

Podnet nepokladame za vyriešený nakolko tam auto stale zabera parkovacie miesto a ludia nemaju vecer kde parkovat.
05. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Prevádzkovateľ osobného motorového vozidla zn. OPEL Zafira , striebornej farby, evidenčného čísla vozidla BC JN 2000, ktoré stojí na vybudovanom parkovacom mieste na Vajanského ul. v Leviciach sa svojím konaním (motorové vozidlo stojí na parkovacom mieste) nedopúšťa žiadneho priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.
Motorové vozidlo nie je starým vozidlom ( vrakom ) v zmysle Zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a netvorí prekážku v cestnej premávke tak ako je to uvedené v § 43, zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Pre zhrnutie vyššie opísaného - nie je protiprávnym konaním, že prevádzkovateľ stojí s motorovým vozidlom na parkovacom mieste pre motorové vozidlá a nie je možné odstrániť motorové vozidlo (osobné vlastníctvo) z parkovacieho miesta správnym orgánom bez splnomocnenia zákonom.

Mestská polícia Levice
05. február 2019

Fero

Pozrite sa dobre ako sa riesa podobne problemy... https://www.odkazprestarostu.sk/nitra/podnety/49513/vrak#comment-form

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania