Pražská-vertikálna značka-chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: Nitra

V riešení
meno
Ivan Janček 06. mája 2019

Dobrý deň,
nakoľko je obyvateľmi veľmi často hlásená jazda v protismere popri židovskom cintoríne smerom k železničnému priecestiu navrhujem zmenu dopravného značenia nasledovne:

Obrázok 1
Značenie je nejednoznačné. Podľa značky majú vozidlá prikázaný smerom vľavo teda smerom na Hviezdoslavovu, ale tento pruh slúži práve pre jazdu rovno-smerom na Jurkovičovu, čím prakticky dochádza k porušovaniu predpisu. Preto navrhujem nahradiť značku C3, značkou B27a a všetky tri tabuľky upevniť na existujúci stĺp VO.
Obrázok 2
Presunúť značku B2 nižšie-na stĺp verejného osvetlenia a umiestniť rovnakú značku B2 na stĺp VO oproti (červený krúžok).
Na stĺp VO ešte nižšie (žltý krúžok) umiestniť zvislé dopravné značenie podľa vzoru z obrázku 3. Rovnaké je použité pri vstupe na R1 v protismere.

Ďakujem

17. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň

Podnet zaslaný na riešenie OKČ-ŽP referát dopravy.
S pozdravom

OKČ-ŽP
25. júl 2019

Ivan Janček

Spomínané zvislé dopravné značenie z obrázku 3 sa používa mimo Nitry aj na cestách II.triedy, miestnych komunikáciách (nielen na diaľniciach a rýchlostných cestách)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.