Ján Kuciak, Martina Kušnírová ✝ 2018

Výrub stromov, zdravých briez a smrekov, na Komárňanskej ceste.

Zodpovednosť za riešenie: Nové Zámky

Vyriešený

Zaslal: Martin Vyžinkár, 07. decembra 2017

Dobrý deň. Na Komárňanskej ceste, v križovatke s Dvorskou cestou, prišlo k výrubu stromov. Boli vyrubané vzrastlé a zdravé brezy a smreky. Bol na výrub vydaný súhlas? Ak áno, aký bol dôvod súhlasiť s výrubom zdravých vzrastlých stromov? Ďakujem za skorú odpoveď. S pozdravom, MV

13. december 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Zaoberá sa ním Odbor komunálnych služieb, o jeho priebehu Vás budeme informovať.

S pozdravom
Peter Kijaček
sekretariát primátora mesta
02. január 2018

Odpoveď samosprávy

Vážený pán Martin Výžinkár, ďakujeme za Váš príspevok.
Mesto Nové Zámky dňa 30. 10. 2017 vydalo súhlasné rozhodnutie na výrub stromov rastúcich na ulici Komárňanská cesta – pri nákupnom stredisku, pretože dotknuté dreviny rástli v ochrannom pásme STL plynového vedenia. Dreviny neboli zdravé, boli napadnuté drevokaznými hubami a sypavkou smrekovou.
Na základe rozhodnutia bola nariadená adekvátna náhradná výsadba 30 ks vzrastných listnatých drevín.


S pozdravom
Ing. Paluk Peter
Mestský úrad Nové Zámky
Odbor komunálnych služieb referát ŽP

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.