Komenského-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Zodpovednosť za riešenie: Poprad

V riešení

Opakuje sa čierna skládka. Platíme za odvoz odpadu a napriek tomu žijeme na skládke.

15. november 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
nadrozmerné kartóny je zakázané ukladať na stojisko. Kartóny väčších rozmerov je potrebné odovzdať na zberných dvoroch. Uloženie takéhoto odpadu je považované za nelegálnu skládku. Taktiež iný nadrozmerný odpad ako napr. nábytok je v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia o nakladaní s odpadom na území mesta odniesť na zberné dvory, ktoré slúžia občanom a poplatníkom mesta. Neporiadok, ktorý je na stojisku je výsledkom nedisciplinovanosti niektorých občanov, ktorí nedodržiavajú systém nakladania s odpadom na území mesta Poprad. Váš podnet bol preto postúpený na Mestskú políciu za účelom zistenia pôvodcov tejto nelegálnej skládky.
S pozdravom

oddelenie životného prostredia
Mestský úrad Poprad
13. december 2023

Marek

Komenského-neporiadok a odpadky-čierne skládky

neporiadok... už týždeň.
13. december 2023

Odkaz pre starostu

Vážení užívatelia,

predmetný podnet sme opätovne preposlali zodpovednému subjektu.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Poprad
13. december 2023

Marek

Problém sa opakuje, keby sa niekto z mesta unúval pozrieť sa na miesto, zistil by aj tvorcov skládok, nakoľko sú tam krabice s adresami tvorcov skládky. platíme za odpad a ešte k tomu za separovaný odpad sa neplatí, no nedostatočne kapacity odpadových zvonov spolu s lajdáckosťou niektorých ľudí spôsobuje, že to tu vyzerá ako na smetisku. A pre pána administrátora, pôvodný podnet nebol uzavretý, už tu máme vyše týždňa sneh, takže treba vyjsť z vám medzi ľudí. Keď sa problém opakuje, oznámte to ako znečisťovanie VP alebo čiernu skládku a pokuta naučí ľudí poriadku. Ďakujem, že po jeden a pol týždni vyriešite tento problém. apropo ... keď už toľko platíme firme Brantner, tak by zamestnanci, keď vysypuju nádoby, mohli nahlasovať skládky. Zajtra sa berú smeti, tak som zvedavý či oslávime dva týždne, alebo to v piatok poobede zaveziem pred MsÚ Poprad a prizvem aj blogerov.
14. december 2023

Marek

Ďakujem za odstránenie skládky, rad by som tento problém riešil možno aj osvetou, školy, resp. vylepenie info letákov na vchody, alebo pri košoch. Viem, že personálna kapacita mesta je poddimenzovaná a nie vždy sa to dá zrealizovať, no možno by stálo za to posunúť návrh na reportáž do TV Poprad. Ešte raz ďakujem, hádam to vydrží do Vianoc čisté...
15. december 2023

Marek

Komenského-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Nech sa páči aj mená hriešnikov.
15. december 2023

Odkaz pre starostu

Vážení užívatelia,

predmetný podnet sme opätovne preposlali zodpovednému subjektu.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Poprad
18. december 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň

podnet zo dňa 15.12.2023 sme bezodkladne postúpili na prešetrenie na Mestskú políciu

S pozdravom

oddelenie životného prostredia
Mestský úrad Poprad
27. február 2024

Marek

Komenského-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Dobrý deň, problém sa opakuje, na kartonoch sú adresy, preto to berte ako podnet.
Platíme nemalo, sme obyvatelia Popradu na rozdiel od väčšiny v okolí bývajúcich v najmoch. Dokedy budeme doplácať na tých, ktorý tu bývajú a dane platia inde?!
Tento problém je potrebné riešiť rázne.
27. február 2024

Odkaz pre starostu

Vážení užívatelia,

predmetný podnet sme opätovne preposlali zodpovednému subjektu.

S pozdravom,

Tomáš Štěpán
administrátor odkazprestarostu.sk
Poprad

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania