Nábrežná ulica-Nesprávne označený priechod pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Neriešený
meno
Anonymný užívateľ 29. februára 2016

Priechod pre chodcov na Nábrežnej ulici je označený značkou IP 6 - Priechod pre chodcov v rozpore s platnými predpismi. Značka IP 6 sa umiestňuje bezprostredne pred priechodom a použitie dodatkovej tabuľky E 2 - vzdialenosť je neprípustné (so značkou IP 6 je možné vo výnimočných prípadoch použiť jedine dodatkovú tabuľku E 1 vyjadrujúcu počet s nápisom 2 x).

Kedy bude priechod riadne označený ?

01. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Stanovisko zabezpečí referent pre dopravu MsÚ.


Michal Ďureje
hovorca mesta
11. február 2017

Anonymný užívateľ

Odpoveď ani riešenie žiadne. Podnet NERIEŠENÝ.
19. máj 2019

Anonymný užívateľ

Nábrežná ulica-parkovanie-problémové

Parkovacie miesta pred podnikom Extreme sú vybudované v rozpore so zákonom č. 8/2009, podľa ktorého je zakázané zastavenie a státie
vo vzdialenosti kratšej ako 5 metrov pred priechodom pre chodcov. V dôsledku státia vozidiel nie je takmer žiadny rozhľad na priechod
pre chodcov z pravej strany.

Priechod pre chodcov je tiež označený v rozpore s platnými predpismi. Značka IP 6 - Priechod pre chodcov sa nemôže použiť ako predbežná
spolu s dodatkovou tabuľkou E2. Keďže je priechod umiestnený mimo križovatky, je potrebné použiť aj značku A 13 - Priechod pre chodcov.

1. Kedy budú parkovacie miesta upravené tak, aby nebolo možné zastaviť vozidlo do vzdialenosti 5 metrov od priechodu pre chodcov ?

2. Kedy bude dopravné značenie dané do súladu s platnými predpismi ?
19. máj 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania