Výkaly po celom meste - špinavé mesto

Zodpovednosť za riešenie: Púchov

Vyriešený
meno
Jarmila Rozčúlená 23. februára 2017

Dobrý deň,

po celom meste sa spolu so snehom roztopili aj psie výkaly.
Kedy sa Technické služby alebo mesto začnú zaoberať týmto problémom?
Kedy Mestska polícia začne riešiť nezodpovedných majiteľov psov?
Budú sa riešiť zberné nádoby na psie výkaly, najlepšie aj s vreckami, aby sa už nemohli majitelia vyhovárať?
Ďakujem za odpoveď

24. február 2017

Odpoveď samosprávy

Podnik technických služieb mesta, s.r.o. začal so strojovým čistením mesta v pondelok 20.2.2017, akonáhle to umožnilo počasie. Postupne sa začala zametať pešia zóna, Dvory, chodníky na ul. Štefánikova, F. Urbánka, 1. mája, Námestie slobody. Okrem spomínaného strojového čistenia sme realizovali postupný zber nečistôt tak, ako sa roztápala snehová pokrývka. Snehová pokrývka trvala takmer 2 mesiace, počas ktorých sa nahromadilo veľa odpadkov. Naviac na už vyzbieraných plochách dennodenne nachádzame nové odpadky. V závislosti od počasia budeme v uvedených prácach pokračovať aj v nasledujúcich dňoch a týždňoch.
Problematiku psích výkalov treba riešiť systémovo. Každý majiteľ psa si musí uvedomiť, že je v meste, že tu nežije sám a svojím nezodpovedným prístupom znepríjemňuje život všetkým ostatným občanom.

Podnik technických služieb mesta, s.r.o.
26. február 2017

zuzana

mesto vyberie tisice na daniach od psickarov ale v meste nieje jediny kos,ja platim za psa ale nic sa pre psickarov neurobi.peniaze sa daju inde a pritom nato niesu urcene.1000ks papierovych vrecak stoji na eshopoch 4€.keby to mesto raz do roka dali psickarom mozno by to bolo lepsie
28. február 2017

Jarmila Rozčúlená

Tento podnet ani zďaleka nie je vyriešený!!!

To, že technické služby odfotia auto, ešte neznamená vyriešený problém so psami, ich výkalmi a ani, že máme špinavé mesto.

Lístie napadalo ešte na jeseň, stále je na trávnikoch. Na jeseň bola technika pokazená alebo to lístie už nebude hrabané.

Psie výkaly na trávnikoch a v blízkosti chodníkov pribúdajú aj naďalej.

Mestská polícia by mohla chodiť peši aj pomedzi bytovky a nie len z auta k inemu autu, ktoré nemá parkovačku.

Mesto by konečne mohlo z vybratých daní zaobstarať zberné nádoby na psie výkaly. Páni poslanci a poslankyne, nie len odmeny zvyšovať. Kam za posledných 10 rokov šli peniaze z vybratých dani za psa. Ten pocit, keď idete zdvihnúť výkal po svojom psovi a šliapnete do cudzieho je naozaj neopísateľný.
26. marec 2017

Martin76

Súhlasím, mestský policajti by mali chodiť viac peši a všímať si psíčkarov lebo ty sú tak arogantní, že aj keď ich slušne upozorním aby si upratali po svojom psovi tak ma úplne ignorujú. Nie je týždeň aby moje deti nestupili do psieho vykalu. Otras.
01. marec 2019

Ivan Kroslak

Tento isty problem sa vyskytuje aj na ulici Hostinskej vedla Penzionu firmy pana Hantaka. A robia to zvacsa psy vacsieho vzrastu, ktorych zas tak v PU v tejto lokalite az tak vela nie je. Takze ani identifikacia majitelov by nemala byt az tak velky problem, mozno len castejsi pohyb prislusnikov MsP v tejto lokalite

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania