Obrancov mieru - problémové parkovanie

Zodpovednosť za riešenie: Púchov

V riešení

Pozdlz ulice Obrancov mieru parkuje mnozstvo aut co sposobuje znacne problemy v obojsmernom prechode touto ulicou. Naviac, parkovanie je tam neregulovane resp. z ul. Komenskeho nieje ziadna zmienka o platenom parkovani. Sidliska naokolo mesto ovesalo znackami ako nikde, tak snad jednu este najde

21. február 2020

Milan Vojtas

Obávam sa, že tamto parkovanie nie je ani v súlade s vyhláškou. Podľa mna tam nezostávajú voľné 3 metre pre oba smery premávky. Najjednoduchším riešením je zjednosmerniť celú ulicu a vyznačiť riadne parkovanie na celej jednej strane.

Zakázať tam parkovanie by sa domácim určite nepáčilo. Vybudovanie parkovísk na súčasných zelených plochách by sa zase nepáčilo mne a mnohým iným, čo nechcú mať všade len betónovú džungľu a vážia si každú zeleň.
21. február 2020

Jan

Pre mna ako vodica je to v prvom rade komunikacia s prekazkami v bezpecnom prejazde. V dalsom a neposlednom rade je ta vozovka znehodnocovana dlhodobim statim vozidiel, naviac v rozpore s aktualnou parkovacou politikov mesta. Takze aby sa nam nezacali po meste mnozit statia na hlavnych komunikaciach mesta so zamerom bezplatneho parkovania.
23. február 2020

OA OM

Ked bude jednosmerka, tak vsetci co byvaju na Ul.Obrancov sa budu musiet domov trepat cez preplnene mesto cez Stefanikovu okolo tatrabanky nakolko od plavarne nie je ziadna sanca odbocit dolava z krizovatky na smer okolo tatrabanky a nasledne na Obrancov mieru, radsej nech rozsiria cestu na uvedenom useku kde sa parkuje.
23. február 2020

Jan

Nikto nepovedal z ktorej strany jednosmerka. Mozno prva zo strany ul. Komenskeho po prvy vyjazd na ul. Stefanikovu pri skolkach. Druha protismerna z ul. 1.Maja po krizovatku pri skolkach s vyjazdom na ul. Stefanikovu.
25. február 2020

Peter

jan. my od bytovky 1150 a okolia už teraz chodíme na koniec ulice a potom po štefánikovej alebo gorazdovej keď chceme ísť niekam z mesta. a keby bola jednosmerka ešte na obrancov mieru od komenského ulice po požiarnu, tak ako by sme zasa jazdili smerom na dohňany? po požiarnej, potom po štefánikovej a nakoniec ešte tretia križovatka s komenského ulicou? parkovanie treba riešiť v celom meste ale nie výrobou ďalších asfaltový plôch ale treba vytvárať "poschodové" parkoviská. v zahraničí je veľa rôznych riešení. videl som napr.jedno kde parkovalo 10-12 áut v akoby eskalátore. na zemi to zaberalo 3 parkovacie miesta.
25. február 2020

Jan

Peter, azda necakas ze aktualne zoskupenie mestkeho posl. zboru ponecha vyber parkovneho v kapitole rozvoj a udrzba parkovania, nedajboze v nejakej suvisiacej s dopravou?
27. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dopravné značenie informujúce o vstupe do zóny regulovaného státia je na Komenského ul. tak ako bolo aj v predchádzajúcich rokoch, len sa posunulo pred križovatku s Ul. J.Kráľa. Na miestnej komunikácii Obrancov mieru je vyznačené parkovanie len tam, kde to umožňuje zákon a Slovenská technická norma. Prípadná zmena organizácie dopravy v tomto úseku bude predmetom najbližšieho rokovania Komisie dopravy a služieb.

Oddelenie dopravy a služieb
29. február 2020

Jan

Asi nerozumiem. Sidliska pre domacich obcanov ovesiatie znackami nadramec a prijazdove cesty nie, a teda su gratis?
06. marec 2020

Milan Vojtas

Odpoveď samosprávy: "Na miestnej komunikácii Obrancov mieru je vyznačené parkovanie len tam, kde to umožňuje zákon a Slovenská technická norma" . Samospráva teda potvrdzuje, že všetky uvedené autá parkujúce na OM porušujú zákon.

Sám som zvedavý, ako to múdre hlavy vyriešia. Možnosti sú len dve. Buď to zjednosmernia a parkovanie už bude zákon a norma umožňovať, alebo v značení zostane zachovaný stav. V tom prípade však budú musieť mestskáči autá pokutovať.
06. marec 2020

Slavo

Parkovacie karty drazeju, volnych miest sa vytraca, problemov s parkovanim pribuda. Co tak zacat obracat dane za vyber parkovneho a riesit situaciu plosne v celom meste? Zasadnite a konajte!
06. marec 2020

Jan

co vyberu, utopia v investiciach ktore aj tak nebudu vediet ukočirovat. Toto tu je iny pokus-omyl :)
19. júl 2020

Ivet

Obrancov mieru-parkovanie-problémové

Dobrý den, chcela by som vyzvať MsÚ k urychlenemu riešeniu na uvedenej ulici, kde pozdĺžne parkujúce auta dlhodobo spôsobujú vážne dopravne situácie ohrozujúce nie len "nejaku" plynulost premavky, ale naviac zdravie účastníkov premavky. Dnes som bola ja a moje dieťa vážne ohrozená nezodpovedným oproti iducim vodicom, ktorý hrubo odignoroval pravo prejazdu v mojom pruhu a takmer ma vytlatcil mimo vozovky. Je to dlho trvajúci problem a vytvára precedens pre neregulované státie na hlavných tahoch mesta. Verim ze bezpecnost v meste nieje iba v rukách kamerového systému a sponzorovanych prechodov. Dakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania