Ku štvrtiam-reklama-vylepené plagáty

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

V riešení
meno
Martin 21. januára 2019

Dobrý deň,

Na ulici Ku Štvrtiam (oproti Baumaxu) sa nachádza populistický billboard, na ktorom sa nachádzajú nenávistné myšlienky voči menšine. Nemyslím, že by sa mal takýto billboard nachádzať v transparentnom meste, akým je mesto Trenčín.

Ďakujem vopred za prešetrenie.

23. január 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Slovenská obchodná inšpekcia, Rada pre reklamu
24. január 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet bol na základe zmeny zodpovednosti od samosprávy preposlaný Rade pre reklamu.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
24. február 2019

Rodan Slav

ako sa podnet rieši?
26. február 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
na základe informácie od samosprávy bol podnet preposlaný Rade pre reklamu, následne po tom, čo podnetu bol automaticky zmenený status na neriešený im bol preposlaný opätovne.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
01. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Arbitrážna komisia predmetnú reklamu už posudzovala a vydala rozhodnutie, že reklama porušuje Kódex. Zadávateľ bol vyzvaný k tomu, aby reklamu stiahol. Zadávateľ však nie je členom RPR a výzva má v tomto prípade odporúčací charakter.

Úplné znenie nálezu môžete nájsť tu: http://www.rpr.sk/sk/nalezy/imigranti-100

S pozdravom,
Rada pre reklamu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania