Nefunkčná zrekonštruovaná fontána na Študentskej ulici
Zodpovednosť za riešenie:
Trnava
Vyriešený
Zaujímalo by ma, prečo tento rok nefunguje fontána na Študentskej ulici??? Pred pár rokmi mesto investovalo do jej rekonštrukcie, tešili sme sa, že konečne je funkčná, no tento rok... Zamestnanci firmy Wofis, ktorá má na starosti aj fontány v meste, sa tu ukázali asi dvkarát: začiatkom leta prišli, fontánu vyčistili, natreli vnútro na modro, napustili vodu a... nechali tak. Voda sa znečistila, ozelenela, začala zapáchať, už to vyzeralo, že v nej začnú bývať žaby... v júli sa tu páni zjavili znova... vodu vypustili, fontánu vyčistili, napustili asi 10cm vody... a nič... Všade boli články o tom, aké úžasné fontány sprevádzkovalo mesto na pešej zóne... mám taký pocit, že na úkor iných fontán... Je to škoda... Bývam pri spomínanej fontáne a celkom mi chýba ten upokojujúci šplechot vody...
Nuž, nabudúce nerobte radšej nič... stačí, ak ju čas od času prídete pozametať. Ak vo fontáne nemá striekať voda, tak nech je iba ako pekná dekorácia...
Katarína
03. máj 2015
Súčasný stav fontány.
20. máj 2015
Sezóna trnavských fontán trvá každý rok približne päť mesiacov od mája do októbra.
Kompletný zoznam fontán na území mesta Trnava:
Okrasné fontány:
V.Clementisa (2 ks)
Trojičné námestie
Paulínska
Námestie SNP
Študentská
Park A. Bernoláka
Mestský amfiteáter
Park J. Kráľa
J.G.Tajovského (v súčasnosti nefunkčná)
Hospodárska
Pitné fontány:
Divadelná
Park J. Kráľa
Jeruzalemská (v rekonštrukcii)
30. jún 2015
Odpoveď samosprávy
Dobrý deň,
fontána na Študentskej ulici je nefunkčná, bola zrekonštruovaná, ale iba zvonku. Všetky vnútorné rozvody vody treba vymeniť. Opravu fontány je potrebné zaradiť do rozpočtu Mesta Trnavy, jej oprava je naplánovaná na rok 2016.
Odbor dopravy a komunálnych služieb
30. jún 2016
Kedy príde k oprave fontány?
26. júl 2016
Odpoveď samosprávy
Dobrý deň,
obnovenie funkčnosti fontány už bolo zadané ako úloha spolupracujúcej dodávateľskej firme.
S pozdravom
Odbor dopravy a komunálnych služieb
23. máj 2017
Dobrý deň,
zase ten istý problém sa "našou" fontánou... Ubehol takmer rok a stále žiadna zmena... v r.2016 bola naplánovaná oprava, máme takmer polovicu 2017 a vo fontáne je zase močiar :-(
26. máj 2017
A kedy ta spolupracujuca firma s tym nieco bude robit?
Diskusia
zubatý
Už bolo o TT fontánach tento rok niekoľko článkov (v rôznych médiach) a ludia sa aj po niekolkých mesiacoch stále čuduju.
Keď "nie je" penazí, vyskakovať sa nedá.