Ulica Juraja Slottu-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

Uzavretý
meno
Silvia Krchnarova 26. septembra 2021

Po odstraneni laviciek pred domovom socialnych sluzieb, kde sa dlhe roky stretavali ludia bez domova a znecistovali cely priestor sa samozrejme presunuli dalej, na prestrestranstvo medzi ulicami J. Slotu a V.Clementisa. Zacali sa zdruzovat na lavickach po zotmeni, robia tam krik, neporiadok a vsade naokolo zostava po nich odpad, ktory celu vybudovanu oddychovu devastuje a rodiny s detmi, dochodcovia, tam nemozu travit cas, je to otrasne. Bolo by vhodne zabezpecit kontroly mestskej policie v tejto oddychovej zone a zabezpecit tam poriadok. Dakujem velmi pekne

27. september 2021

Jojo

Mesto alibisticky odstrani lavicky aj tu namiesto toho aby tychto dezolatov riesila policia rucne strucne. Treba hlavne brat ohlad na fetakov a alkoholikov, tiez maju svoje prava.
27. september 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na vyjadrenie na príslušný odbor. O riešení podnetu budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie
Kto? Mestská polícia Trnava

Mesto Trnava
27. september 2021

mario

Jojo máš nejaké skutočné a zákonné riešenie ako vyriešiť problém s bezdomovcami?
01. október 2021

Peter Durin

Mestský policajt za 550€ v čistom ti nebude robiť nič iné ako 2 x za smenu pokutovať na Hlavnej. Má na háku Bezdaka alebo fetoša... Mestská polícia je jedna organizácia, ktorá dlhé roky neplní to čo by mala....
07. október 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnetov na riešenie podobných situácií súvisiacich s prítomnosťou ľudí bez domova na verejných priestranstvách dostáva mestská polícia veľké množstvo a vždy sa nimi zaoberá. Na miesto je vždy vyslaná hliadka, ktorá preveruje, či nedochádza zo strany takýchto osôb k nejakej forme protiprávneho konania. Môže to byť napríklad znečisťovania verejného priestranstva, požívanie alkoholických nápojov na verejnosti, budenie verejného pohoršenia, rušenie nočného pokoja, či
fajčenie na miestach, kde je to zakázané. V prípade, ak hliadka polície protiprávne konanie zistí, vyzve osobu, aby od neho upustila.
V prípade, ak nedochádza k takému konaniu, ktoré je všeobecne záväzným právnym predpisom označené ako protiprávne, polícia nemá žiadne právo voči osobe zakročiť.
Výzor, vzhľad, špinavé oblečenie či zápach nie je protiprávnym konaním a policajti nemajú žiaden dôvod ani právo osobu perzekvovať.
V prípade, ak polícia na mieste zistí konanie, ktoré má znaky priestupku, má právo vyzvať osobu, aby od protiprávneho konania upustila a má právo na uloženie sankcie vo forme pokuty. Ani v prípade spáchania priestupku neexistuje právomoc mestskej polície vykázať osobu z verejného priestranstva. Čo sa týka finančnej sankcie, je zrejmé, že táto forma trestania osôb bez domova a spravidla bez financií, nie je v praxi aplikovateľná.
Okrem už spomenutých prekážok efektívneho riešenia podnetov týkajúcich sa osôb bez domova, je nutné uviesť, že aj v prípade, ak sa polícii svojím pôsobením, najmä neustálymi kontrolami dodržiavania verejného poriadku, podarí osoby bez domova „vytlačiť“ z jedného miesta, osoby bez domova nezmiznú z povrchu zemského, ale iba sa presunú na iné verejne prístupné miesto, kde budú opäť niekomu vadiť a prekážať. Problém bezdomovcov nachádzajúcich sa na verejných priestranstvách nie je za súčasnej legislatívy systémovo riešiteľný cestou „policajných“ prostriedkov.
S obsahom Vášho podnetu budú oboznámené hliadky mestskej polície, ktoré zamerajú pri hliadkovej činnosti pozornosť na opísané protiprávne konanie.
V prípade, ak opäť zaregistrujete takéto konanie, oznámte nám to prosím na tel. čísle 159 v čase protiprávneho konania. Na miesto bude vyslaná hliadka.

Mestská polícia Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania