Nevhodné stromy ničia infraštruktúru

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Vlado 04. júla 2018

Nevhodny typ stromov osadeny v zastavbe prerastol do rozmerov kedy nadvyhuje obrubniky a dlazbu, pricom priamo pod nimi su pripojky plynu (a tiez ine inzinierske siete).

Mesto necely rok dozadu tento problem v tejto casti riesilo vyrubom danych typov stromov, bohuzial 3 kusy zostali a za dany rok 2 stromy z toho zdevastovali novo vybudovane cesty.
1 kus stromu bol pritom novo vysadeny necele tri roky dozadu, je pomerne maly ale je vhodne ho nahradit uz teraz pokym korene nenarobili este ziadnu skodu - vid posledny obrazok.

3 ks stromov su oproti domom na Orechovej ulici c.3 a c.5 v mestskej casti Modranka / Lux.

05. december 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnetom sa zaoberáme. Ide o zložitejší problém, keďže v problematických ostrovčekoch bola umiestnená náhradná výsadba za stromy vyrúbané v rámci výstavby štvrte Lux. Bohužiaľ, architekt projektu nezladil priestorové potreby stromov v kombinácii s inžinierskymi sieťami. Preto dochádza k tomuto problému, o ktorom už dávnejšie vieme a plánujeme ho riešiť v budúcom rozpočte.

Odbor územného rozvoja a koncepcií

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania