Pietna-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Petra Liscakova 07. marca 2019

Uz mesiac chodim na Novy cintorin Žilina skoro kazdy den,od zaciatku februara na chodnikoch ,schodoch a inych pristupovych miestach nachadzam trus divej zvery.Chapem,ze sa to neda upratovat kazdy den..ale mesiac mi pride vela...je to miesto spomienok a nemalo by byt takto devastovane a dehonestovane.

14. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Mrzí nás vzniknutá situácia a v rámci možností sa postaráme o nápravu. Zároveň Vás chceme ubezpečiť, že intenzívne pracujeme na tom, aby sme dali oplotenie okolo pohrebiska Nový cintorín do takého stavu, ktorý by znemožnil vstup divej zveri na pohrebisko. Snahou je uskutočniť rekonštrukciu oplotenia, je však potrebné vyčleniť na to finančné prostriedky z rozpočtu. Problémom je aj to, že jedna z brán na pohrebisko nie je v našej správe, ale v súkromnom vlastníctve. Situáciu však riešime a postaráme sa o nápravu.


Kto? ŽILBYT, s.r.o.

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
31. august 2019

Matúš 👍

Nastala po 5 mesiacoch nejaká zmena? Vedel by to niekto overiť?
07. január 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť poslali samospráve na základe informácie od autorky podnetu o pretrvávaní problému.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
05. október 2021

Matúš 👍

Do Vianoc má byť postavený nový plot. Zhotoviteľ je vysúťažený.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania