Námestie sv. Jána Bosca-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Vyriešený
meno
Peter Námor 11. marca 2019

Po odchode smetiarskeho auta

13. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet, vysvetlíme bližšie ako funguje vývoz odpadu. Dňa 11.3.2019 sa podľa schváleného harmonogramu v Bánovej vyprázdňovali kontajnery s plastmi, na nám. sv. Jána Bosca prebehlo vyprázdnenie plastov o 13.30 hod. Keďže je nezlučiteľné s pravidlami triedeného zberu a vyslovene zakázané zmiešavať jednotlivé druhy odpadov, tak posádka nemohla vyprázdniť kontajner na papier. Papier bol vyprázdnený podľa harmonogramu v utorok 12.3.2019 o 10.42 hod. V tento deň bolo rovnako vyčistené toto stanovisko, tiež podľa schváleného harmonogramu, v čase o 13.24 hod. od rôzneho odpadu, ktorý tam v rozpore s legislatívou nosia niektorí obyvatelia mesta. Uvedené časy sú skontrolované zo záznamov GPS jednotlivých vozidiel, ktoré vyprázdňujú kontajnery, prípadne dočisťujú stanoviská.
Harmonogram je k dispozícii na adrese http://www.zilina.sk/mesto-zilina-uradna-tabula-mesta-prehlad-sluzieb-pre-mesto. Ďakujeme za pochopenie. Mesto Žilina.


Kto? Odbor životného prostredia MsÚ Žilina

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania