Fatranská-detské ihrisko-potrebná údržba

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

Uzavretý
meno
Roman Šimo 10. júla 2019

Chýbajúci piesok v pieskovisku na ul. Fatranská 7 vo vnútrobloku. Je pravda, že o kúsok ďalej sú minimálne dve, ale keď už bolo na tomto mieste vybudované, nech slúži i naďalej deťom ku hre, prípadne už potom demontovať a zatrávniť celý ten priestor. Sľuby z minulosti o revitalizácii tohto vnútrobloku sa totiž asi tak skoro nenaplnia.

09. júl 2019

Roman Šimo

Nie som si istý, ale v celom meste sa ani v momentálne funkčných pieskoviskách piesok pravdepodobne nedopĺňal, ani nejakým spôsobom nečistil. Výmenu asi prevádzkovateľ stanovenú asi v zákone ani priamo nemá.
11. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Mesto nezvažuje opravu tohto pieskoviska, vzhľadom na to, že v blízkom okolí sa nachádza viacero ďalších využívaných pieskovísk. Toto pieskovisko bude postupne demontované v závislosti na finančných prostriedkoch a priestor po ňom bude náležite upravený. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí MsÚ Žilina
15. január 2020

Roman Šimo

Podľa najnovších informácií sa podarilo získať na revitalizáciu vnútrobloku Fatranská financie a možno teda v rámci úprav sa dostane nejakým spôsobom i na toto pieskovisku (obnovenie alebo zrušenie). To len pre dodatočnú informáciu.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania