Romanova - problémové parkovanie

Petržalka, 16. január 2020
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Už tretí deň toto vozidlo bráni chodcom prejsť na cestu a nedodržuje 1,5 m pre pohyb chodcov. Žiadam o riešenie. Ďakujem

Kopčianska - chodník znečistený bahnom

Petržalka, 16. január 2020
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

na pozemku vedla zeleznicnej stanice sa zacalo parkovat. auta pri vjazde a vyjazde z tohto pozemku prechadzaju cez travnatu plochu a cyklocestu chodnik. tu travnatu plochu (medzi chodnikom a cyklocestou) totalne nicia, chodnik-cyklocestu znecistuju blatom. zatoven je vyjazd (svojvolny) priamo cez prechod pre chodcov. nakolko vyuzivaju bezbarierovost chodnika pri vstupe na prechod. to znamena za auto pri vyjazde vchadza na perchod a dochadza k neprijemnym situaciam jednak z pohladu chodcov ale aj po ceste jazdiacich vozidiel. ak ma vlastnik vstup na pozemok, mal by zabezpecit, ze nebude zo svojho pozemku roznasat blato na verejne komunikacie.

Bosákova - koše na chodníku a cyklotrase

Petržalka, 16. január 2020
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Dobrý den, pernamentne sa stáva že reštaurácia Galéria kontajner, pri zástavke Farského necháva smetné koše naprieč celým chodníkom pre chodcov. V tomto čase to je veľmi nebezpečné miesto, pretože mňa ako chodca táto situácia núti prechádzať cez cyklotrasu. A to nehovorím keď musí tadiaľ prejsť napríklad matka s kočíkom, alebo vozičkár. Vpred ďakujem za odpoveď a riešenie problému.

Dolnozemská cesta - prudké svetlo, ktoré svieti do očí

Petržalka, 15. január 2020
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Nevhodné osvetlenie, ktore osvetluje vodicov vecer. Prudke svetlo ktore pouziva dostihova draha treba stlmit popripade ohradit aby neprenikalo von. Nemoze to svietit vodicom priamo do očí! Upozorniť vlastníka aby to odstranil.

Vyšehradská - chýbajúce dopravné zrkadlo

Petržalka, 15. január 2020
Zodpovednosť: Určuje sa
Zaslané samospráve

Pri vychádzaní z areálu Vyšehradská 6-8-10 je potrebné kôli dostatočnému rozhľadu do križovatky vystrčiť kapotu auta až do polovice jazdného pruhu, keďže je parkujúcimi autami (často aj skriňové dodávky) značne blokovaný výhľad vpravo na autá vchádzajúce do križovatky po hlavnej ceste. Nakoľko vodič musí na danom mieste pri odbočovaní vľavo dávať prednosť autám z 3 smerov a zároveň chodcom na prechode, obmedzený výhľad a zasahovanie autom do jazdného pruhu dosť sťažuje výjazd a obmedzuje aj autá jazdiace po hlavnej ceste. Pomohlo by buď zrkadlo umiestnené na náprotivnej strane cesty na stĺpe, alebo vodorovné dopravné značenie obmedzujúce parkovanie na hranici križovatky, čím by sa značne zlepšil výhľad vodiča smerom vpravo.


Viac podnetov Aplikácia Nahlásiť podnet

1893 otvorených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 78
Trend: Klesajúci (-38)


2756 vyriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 37
Trend: Klesajúci (-29)


795 neriešených podnetov

Podnetov za posledný mesiac: 51
Trend: Stúpajúci (+39)


viac »