Betliarska - problémové parkovanie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Uzavretý
meno
Ján 15. novembra 2020

Odkedy sú vyznačené rezidenčné parkovacie miesta na parkoviskách pri domoch tak autá začali parkovať na chodníku. Sú to zamestnanci a pacienti z nemocnice Antolská. Takisto parkujú aj na iných okolitých chodníkoch a neoznačených miestach a aj na miestach pre rezidentov. Cez pracovnú dobu sa nedá zaparkovať ani na Krásnohorskej ani v okolí. Tak potom kde majú už parkovať domáci. Zaparkujú a idú pešo do nemocnice a pritom tam majú dosť voľných miest na parkoviskách.
Takáto parkovacia politika je nanič. Je to ešte horšie ako predtým. A po chodníku sa musia ľudia vyhýbať autám po trávniku hlavne z kočíkom , alebo z invalidným vozíkom.

15. november 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Magistrát hlavného mesta
18. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

nakoľko sa Váš podnet týka pilotného projektu parkovacej politiky, ktorý spustila mestská časť Petržalka, podnet im preposielame. So spustením celomestskej parkovacej politiky a postupným zavádzaním jednotlivých zón podľa pravidiel schválených na mestskom zastupiteľstve, plánujeme na Magistráte už v budúcom roku.

S pozdravom
Kto? Mestská časť Petržalka

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
18. november 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Petržalka
23. november 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, v danej veci je nutné sa obrátiť na Mestskú políciu (prostredníctvom čísla skráteného volania 159). Ako je z obrázku zrejmé, ide o parkovanie na chodníku, kde nezostala voľná šírka chodníka najmenej 1,5 metra.

Dávid Pavlík, Referát komunikácie s verejnosťou MÚ Petržalka
24. november 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
ďalší podnet z množstva podnetov, kde sa nedá vyjadriť k odpovedi samosprávy. Už sa to stáva štandardom.
To je zámer? Prečo?
S pozdravom.
25. november 2020

Ján

P. Pavlík keď chcete platiť za parkovanie na základe parkovacej politiky ,tak sa aj ráčte postarať na MÚ Petržalka, aby sa dalo aj chodiť po chodníkoch pri parkovacích miestach. To s tým úzko súvisí. A prečo by sme mali mi občania stále hlásiť všetko MP? Máte na to inšpektorov poriadku , ktorý si majú všímať aj takéto veci a chodiť po uliciach a nahlasovať a riešiť takéto nedostatky.



Prosím preposlať Mestskej časti MÚ Petržalka odd. parkovacej politiky.
29. november 2020

Michal Haman

Pán Oravec, nech sa páči, môžete pridať komentár a vyjadriť sa. Kde vidíte problém?

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
29. november 2020

Peter Oravec

Dobrý deň, pán Haman,
ďkujem za výzvu, ale nerozumiem. K čomu sa mám, prosím, vyjadriť?
Ďakujem, s pozdravom.
29. november 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
aha, už som asi pochopil.
Pán Haman, doteraz sa priamo k odpovedi samosprávy dalo reagovať. Bolo tam niečo v zmysle "považujete odpoveď samosprávy za dostatočnú? Áno/nie. A táto možnosť na celom OPS zmizla.
Otázka teda znie, prečo?
S pozdravom.
29. november 2020

Ján

Aj ja sa pripájam k otázke p. Oravca prečo zmizla táto možnosť ?
29. november 2020

Antoan

Som za to ,aby sa tam vrátila možnosť sa vyjadriť k vyjadreniu samosprávy či súhlasíme , alebo nie.
29. november 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

možnosť vyjadrenia súhlasu/nesúhlasu s odpoveďou samosprávy je v rámci webových prehliadačov dočasne nedostupná, nakoľko obsahovala chyby. Vzniknutá situácia nás mrzí. V budúcnosti sa budeme snažiť získať prostriedky na jej opätovné spustenie.

V aplikácii je táto funkcionalita stále dostupná a teda prostredníctvom nej je možné vyjadriť súhlas/nesúhlas s odpoveďou samosprávy pri každom podnete.

Ďakujeme za pochopenie.

S pozdravom

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
29. november 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
dúfajme, že s tou dočasnosťou to nedopadne ako za socíku, keď dočasnosť trvala vyše 20 rokov a jednotkou dočasnosti sa stal jeden "furt".
S pozdravom.
29. november 2020

Peter Oravec

Dobrý deň, pani Addová,
nech som konštruktívny:
Koľko prostriedkov treba na opätnovné spustenie možnosti vyjadrenia súhlasu/nesúhlasu s odpoveďou samosprávy?
Žeby sme sa zložili? Ja osobne by som teda rád prispel.
Ďakujem.
S pozdravom.
29. november 2020

Antoan

V budúcnosti znamená kedy? Podľa odpovede p. Addovej to vyzerá ,že je to účelovo vypnuté. Keď to ide v mobilnej app. tak prečo by to nešlo v PC. Myslím , že je to výhovorka.
29. november 2020

Antoan

Takisto ako nechcete zverejniť niektoré podnety.
02. december 2020

Peter Oravec

Dobrý deň, pani Addová,
vzhľadom na to, že nereagujete, dovolím si zopakovať:
Koľko prostriedkov treba na opätnovné spustenie možnosti vyjadrenia súhlasu/nesúhlasu s odpoveďou samosprávy?
Žeby sme sa zložili? Ja osobne by som teda rád prispel.
Ďakujem.
S pozdravom.
03. december 2020

Antoan

Tým že p. Addová sa nevyjadruje to znamená že súhlasí s tým čo tu píšeme. Kto mlčí ten svedčí.
05. január 2021

Ján

Pred domom máme rozjazdený celý trávnik a pritom sú voľné aj neoznačené nerezidenčné miesta bez modrých pásov.
05. január 2021

Ján

Nedodržiava sa 1,5 m na chodníku je to sotva 0,5 m.
05. január 2021

Ján

Tu sa ničí už aj trávnik .

Prosím preposlať samospráve

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania