Ihrisko na ul. Pod Rovnicami 27

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Karlova Ves

Uzavretý

Plánuje sa výmena za niečo moderné a bezpečné? Toto veľmi deti ani neláka na hranie sa.

20. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobry den.
Uvedena plocha nie je detske ihrisko.
Vsetky prevadzkovane DI su oznacene tabulami a su na nich herne prvky. Toto je stavebny odpad.

Halina Trubinyiova
oddelenie dopravy a ZP
MiU MC Bratislava - Karlova Ves
20. apríl 2021

Tomáš

takže skládka stavebného odpadu si bude mesto držať na svojom pozemku do kedy?
20. apríl 2021

Ondrej I

Tak pekne prosíme, aby bol ten „stavebný odpad“ odprataný a verejné priestranstvo upravené.
21. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Taketo skruze sa nachadzaju na viacerych miestach a napriek tomu, ze nemaju statut hernych prvkov, deti ich maju rady. Odstranenie skruzi na DI na Pupavovej vyvolalo burku nevole. Mame podnet na premalovanie skruzi z lokality Pod Rovnicami, obyvatelia si ich tam praju ponechat. Aktualne ich odstranovat neplanujeme.

Halina Trubinyiova
oddelenie dopravy a ZP
MiU MC Bratislava - Karlova Ves
10. jún 2021

Tomáš

ako stavebný odpad to nie je kontrolované, či sa to nerozpada alebo či to má stabilitu. keď sa raz nejakému dieťaťu niečo stane, tak ponesie obec za to zodpovednosť? Zrejme ste to mali blbo odkomunikovane na Pupavovej. Ak niečo vezmete, treba k tomu adekvátnu náhradu.
10. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Dobry den.
Vsetky funkcne detske ihriska, spravovane MC BA - Karlova Ves, su oznacene unifikovanymi tabulami.
Tato plocha takto oznacena nie je a ani v minulosti nemala statut detskeho ihriska.
DI na Pupavovej ideme rekonstruovat do konca mesiaca.

Halina Trubinyiova
oddelenie dopravy a ZP
MiU MC Bratislava - Karlova Ves
10. jún 2021

Tomáš

Nie je to detské ihrisko, ale ľudia to chcú ako detské ihrisko. Je to stavebný odpad, ale netreba ho odpratať. Toto je banánová republika.
Takže sa obec hlási k vlastníctvu stavebného odpadu a teda preberá zodpovednosť aj za prípadné škody? Zrejme by tam mala byť tabuľka: vstup na skládku stavebného odpadu na vlastné riziko.
10. jún 2021

Ondrej I

Veľmi trefné
10. jún 2021

Admin BA-Karlova Ves

Dobrý deň, pán Tomáš. Ak Miestny úrad tvrdí, že obyvatelia si želajú zachovanie týchto betonových skruží a Vy naopak žiadate, aby boli odstránené, odporúčam Vám dohodnúť sa s Vašimi susedmi a spísať hromadnú žiadosť pre Miestny úrad tak, aby Vaša požiadavka bola podporená väčšinou obyvateľov priľahlých domov.

Michal Molčányi
administrátor OPS Bratislava - Karlova Ves

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania