Chýba priechod pre chodcov - Kramáre

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení

Chodník na Kramároch skončí len tak v križovatke

30. november 2014

K

V križovatke bez prechodov pre chodcov, bez semaforov ...
01. december 2014

Karol Bujaček

Netro, taktiez chyba chodnik (smerom nalavo) a na mieste, kde by som tento chodnik cakal, je zelen. Teda bola, pretoze travu rozjazdili parkujuce auta.

Inac tento chodnik na fotke nevedie nikam. Ludia prebiehaju cez cestu, cez zatravneny ostrovcek a zase cez cestu.
01. december 2014

C

Podnet týkajúci sa tejto križovatky tu už kedysi bol zverejnený, bezvýsledne :
http://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/591/prechod-pre-chodcov
07. január 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Vytvorenie priechodu pre chodcov nie je to otázka svojvoľného namaľovanie tzv. zebry kamkoľvek. Je na to daný proces zo zákona, musí byť vypracovaný projekt organizácie dopravy, ktorý musí mať predovšetkým súhlas Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru. Následne je možné vybudovať prechod. V zmysle noriem platných v SR by to malo byť s úpravou chodníkov a s osvetlením a dopravným značením, čo nie je zanedbateľná investícia, preto to nejde, aj vzhľadom na obmedzený rozpočet, tak rýchlo ako by sme si všetci želali.
Každopádne Váš podnet posielame príslušnému útvaru na preverenie, aby našli riešenie vytvorenia priechodov pre chodcov v rámci celej lokality.

Mgr. Marek Papajčík
Oddelenie marketingu a vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
07. január 2015

T

Pán Papajčík, tento problém bol na OPS zverejnený pred vyše 4 rokmi - viď
http://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/591/prechod-pre-chodcov; už dávno sa s tým malo niečo robiť, a nie po 4 rokoch konštatovať, čo všetko je potrebné na zrealizovanie úpravy urobiť... Je to pre chodcov veľmi nebezpečné miesto .
22. január 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, po preverení príslušnými útvarmi je stanovisko hlavného mesta nasledujúce:
Projekt dopravného značenia spomínaného priechodu pre chodcov na uliciach Limbová-Stromová bol spracovaný už v roku 2012. Bol vypracovaný v 2 vyhotoveniach, pretože s jedným Krajský dopravný inšpektorát (KDI) nesúhlasil. Projekt bol určený, ale nie realizovaný, pretože je potrebné, aby na ostrovčekoch boli urobené stavebné úpravy. Oddelenie koordinácie dopravných systémov (OKDS) žiadalo o pridelenie finančných prostriedkov, ale nič nedostalo.
V súčasnosti OKDS znovu požiadalo o pridelenie fin. prostriedkov (na stavebné úpravy), tieto však budú najskôr v roku 2016...

Mgr. Marek Papajčík
Oddelenie marketingu a vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
27. júl 2016

Anonymný užívateľ

Už je druhá polovica roku 2016. KEDY bude prechod vyriešený a hlavne BEZPEČNÝ ???
18. júl 2017

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia. Samospráva na to kašle už viac ako sedem rokov od tohto prvého podnetu
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/591/prechod-pre-chodcov
Čo na to povedať? Impotencia v praxi.
26. júl 2017

Anonymný užívateľ

Možno by stačilo, keby tadiaľ niekoľkokrát prešiel pešo primátor s dieťaťom za ruku alebo s kočíkom. Potom by pochopil, aké je to pre chodcov nebezpečné miesto A možno by to konečne riešil. Pár ľudí tam už bolo zrazených autami ...
04. marec 2019

Peter Oravec

Magistrát ignoruje aj tento podnet. Prosím o preposlanie magistrátu.
05. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetný podnet bol opätovne zaslaný zodpovednému útvaru magistrátu, ktorý sa k nemu vyjadrí. S ich odpoveďou budete oboznámený.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
13. máj 2020

Peter Oravec

Nový priechod na Vlárskej nebude:
"O 645-tisíc eur príde Generálny investor Bratislavy (GIB), ktorý tak nebude realizovať nový chodník na Vlárskej, priechod pre chodcov na Vlárskej a Klenovej, nebude rušiť odbočku zo Šancovej na Račiansku na Račianskom mýte, čo malo zlepšiť bezpečnosť chodcov, rozširovať cestu do Čunova ani pripravovať výkup a projekciu nového chodníka s osvetlením na Starých Gruntoch. Na Eisnerovej ulici v Devínskej Novej Vsi nevznikne uvažovaná svetelná križovatka."
https://www.yimba.sk/clanky/bratislava-a-koronavirus-ako-sa-menia-plany-hlavneho-mesta
06. máj 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania