Padnutý plot na Hirošime

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Uzavretý
meno
Jan Bakos 20. mája 2015

Na legendárnej Ružinovskej "stavbe" sa už rozpadáva aj plot. A blokuje väčšinu chodníka. (Dokonca sa neunúva dodržiavať ani zákonných 1.5m :-D )

01. jún 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za upozornenie.
na základe vykonaného štátneho stavebného dohľadu sme vyzvali vlastníka stavby spoločnosť YOSARIA PLAZA, a. s. aby vykonal zabezpečovacie práce tak, aby bol zabezpečený bezpečný pohyb chodcov na chodníku pri plote a súčasne zabrániť prístupu nepovolaných osôb na stavenisko.


kancelária starostu
06. júl 2015

Jan Bakos

Chodník je už síce prechodný, ale o zabránení prístupu nepovolaných osôb na stavenisko stále nemôže byť ani reči.
27. júl 2015

Jan Bakos

V sobotu trochu zafúklo a plot opäť leží. Ako je v zákonoch definované všeobecné ohrozenie?

Len tak na okraj - na treťej fotke je odfotené uchytenie bývalej podpery plotu - podpera už neexistuje, uchytenie ostalo na chodníku a jeho ostrý roh trčí dohora. Ohrozuje tým chodcov aj prípadných cyklistov, najmä vo večerných hodinách.
10. január 2016

Jan Bakos

Minulú nedeľu (3.1.) sa stala dopravná nehoda a auto okrem iného rozobralo na dvoch miestach aj plot. Odvtedy uplynul týždeň a plot stále neplní jednu z funkcií, čo by mal - zabrániť prístupu nepovolaných osôb na stavenisko.

Asi by bolo treba upozorniť, prípadne aj "motivovať" stavebníka, aby si opäť urobil poriadok.
10. január 2016

Jan Bakos

Ach! Ospravedlňujem sa za chybu v dátume, bolo to v stredu, 6.1.
12. január 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
stavebný úrad vykoná štátny stavebný dohľad.

kancelária starostu
24. február 2016

Anonymný užívateľ

Zvalený plot

Ideálny chodník pre mamičky s kočíkom. Pán starosta mohol radšej jeden zo stovky svojich predvolebných bilbordov obetovať a za 100e opraviť voličom plot...
22. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
padnutý plot bol opravený.

kancelária starostu
12. december 2016

Jan Bakos

Ako pozerám, skoro pol roka nám v Ružinove nefúkalo. Ale už je to tu zas. Cez víkend prifúklo a plot sa ako vždy po vetre vyvaľuje na chodníku.

Toto je už piata aktualizácia toho istého podnetu, čiže minimálne šieste opakovanie zvaleného plotu za rok a pol. Podľa zásady Trikrát a dosť by to už bolo na dva trestné činy. :(
15. december 2016

Dana

Hirošima - riziko urazu pre deti/mladistvych

Dobry den,
urcite vam je problem znamy a riesi sa uz urcite dostatocne dlho, avsak rada by som opakovane apelovala na vlastnika stavby/zrucaniny a pozemku, aby pozemok riadne oplotil a strazil, pretoze sa po stavbe pohybuju okrem roznych asocialov i neplnolete deti a mladistvi, behaju po stavbe, lozia na strechu ap. Pri sucasnom stave "Hirosimi" hrozi vysoke riziko urazu a je len otazka casu, kym niekto nepride k vaznemu zraneniu, nebodaj horsie. PROSIM skuste v tejto veci nieco urobit. Velmi pekne dakujem za vsetkych dotknutych obcanov.
02. január 2017

Jan Bakos

Myslel som, že nový rok začnem s novou aktualizáciou, ale keď porovnám fotky zo včera a z 12.12., podľa polohy plotu to skôr vidím na nekonanie kompetentných po dobu minimálne polovice mesiaca.
03. január 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
mestská časť vyzve vlastníka , aby ihneď zabezpečil nápravu.

kancelária starostu
06. január 2017

elena

Spadnutý plot pri Hirošime

už dlhšiu dobu je spadnutá časť oplotenia pri slávnej "Hirošime" bývalý OD Ružinov, cca 5 polí, prekrýva priliehajúci chodník na Tomášikovej ul. a znepriechodňuje ho. Tento problém sa nevyskytuje prvý krát, nebolo by od veci oplotenie stabilnejšie upevniť! nech nekomplikuje život obyvateľov a nestraší, túto funkciu už dlhodobo plní a vyzerá to, že ešte dlho bude, torzo bývalého OD Ružinov.
ďakujem
08. január 2017

Jan Bakos

Plot síce už neleží, ale stále blokuje chodník. Poprosím mestskú časť o opätovné vyzvanie vlastníka o nápravu. Poriadnu.
16. január 2017

Jan Bakos

A po týždni plot opäť leží. :(
17. január 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za upozornenie, opakovane vyzveme a upozorníme vlastníka, aby zabezpečil nápravu.

kancelária starostu
18. január 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na základe podnetu uvádzame, že oplotenie je už posunute naspať na ich pozemok, netvori prekážku na chodniku a zároveň sme obdržali informáciu že nové dielce budú do 3. 2. 2017 nanovo ukotvené, aby sa pri ďalšom veternom počasi neprevalili.



kancelária starostu
27. február 2017

Jan Bakos

Dobrý deň,
určite som Vám už chýbal ;)

Nové dielce sú super, akurát tie staré si opäť robia, čo chcú.
12. jún 2017

Jan Bakos

Opäť sa ozývam s mojim "obľúbeným" podnetom.
Tentokrát plot síce nieje padnutý, ale zmizol úplne.
13. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet, vlastníka bezodkladne upozorníme, aby zjednal nápravu.

Mgr. Lukáš Pokorný, MU Bratislava - Ružinov
26. jún 2017

Jan Bakos

Po dvoch týždňoch stále bezozmeny.
28. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet, vlastník bol vyzvaný aby zabezpečil oplotenie pozemku a zamedzil prístup na stavenisko.

Mgr. Lukáš Pokorný, MU Bratislava - Ružinov
28. jún 2017

Jan Bakos

Vlastník bol predsa "bezodkladne upozornený, aby zjednal nápravu" už cca 13. júna, nie? Odvtedy uplynuli dva týždne, takže by som očakával dôraznejší prístup MÚ k riešeniu nedostatkov.
22. august 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

opakovaný problém opakované výzvy. V súčasnosti vlastník areálu tvrdí, že nie je vlastníkom. Vec preverujeme.

MU Bratislava Ružinov
30. november 2019

Ružinov - Prievoz

Dobrý deň,
Plot aktuálne stojí. navhujem podnet momentálne uzavrieť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania