Parkovanie na (byvalej) trave

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
Martin 17. augusta 2015

Parkovanie na chodnikoch uz davno prekracuje unosne hranice. Na Zilinskej auta parkovanim uplne znicili travu, roznasaju blato po chodniku, cim sa stava chodnik klzky a nebezpecny. Na ostatnych miestach parkujuce auta rozdrvili kocky ktore chranili zem okolo stromov a uplne znehodnotili chodnik. Tymto ziadam Stare Mesto o obovu zelene, zavedenie zabran proti autam, a vybavenie pravidelnych hliadok mestskej policie aby sa tam uz neparkovalo a umoznilo normalny prechod staromestanom.

18. august 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za Váš podnet. Informovali sme o ňom Mestskú políciu. Poprosíme Vás, ak ste svdkom takéhoto parkovania zavolajte na číslo 159

Oddelenie komunikácie a marketingu
18. august 2015

Michal

Je evidentné že Martin sa nepýtal na to aké je telefónne číslo na mestskú políciu, ale chcel vyriešiť existujúci problém. Tie autá z hľadiska zákona nič neporušujú, ak tam nechávajú 1,5 metra miesta. Zeleň tam totiž už nie je. Chcel by som vedieť čo si "oddelenie komunikácie a marketingu" predstavuje že s tým spraví tzv. mestská polícia.
18. august 2015

Martin

Dobry den,
ako pise Michal,bol som dnes svedkom parkovania na rovnakom mieste, volal som mestsku policiu, policia sa vyjadrilia ze neodtahuje z blata a nubude to riesit.

Preto sa opat pytam mesta kedy planuje obnovu zelene, zavedenie zabran proti autam, a vybavenie pravidelnych hliadok mestskej policie aby sa tam uz neparkovalo a umoznilo normalny prechod staromestanom. Alternativne planuje mesto sa len prizerat ako sa dalej nici ich majetok a ohrozuje prechod chodcov?
18. august 2015

Martin

ako pise Michal,bol som dnes svedkom parkovania na rovnakom mieste, volal som mestsku policiu, policia sa vyjadrilia ze neodtahuje z blata a nubude to riesit.

Preto sa opat pytam mesto kedy planuje obnovu zelene, zavedenie zabran proti autam, a vybavenie pravidelnych hliadok mestskej policie aby sa tam uz neparkovalo a umoznilo normalny prechod staromestanom. Alternativne planuje mesto sa len prizerat ako sa dalej nici ich majetok a ohrozuje prechod chodcov?
19. august 2019

Martin Uváček

Podnet stále neriešený. Čo nato nové vedenie mesta?
21. august 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
28. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
12. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na základe vyjadrenia Oddelenia dopravy, podnet posielame na Mestskú políciu.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
23. september 2019

Odpoveď samosprávy

Príslušníci Exp. MsP BA I popri plnení ďalších služobných úloh zamerajú svoju činnosť aj na riešenie parkovania vozidiel na Žilinskej ulici v Bratislave.
V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a vodiči z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová
13. február 2020

Martin Uváček

Podnet neriešený. Chýbajú tu stĺpiky.
28. február 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
MsP nemá kompetencie na zabezpečenie a osadenie zábran proti parkovaniu. Toto je v kompetencii správcu komunikácie.
Ďakujeme za podnet.
02. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet považujeme za uzavretý zverejnením stanoviska mestskej polície.

V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať mestskú políciu na skrátenom telefónnom čísle 159. Toto môže byť riešením podnetu.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania