Jeséniova 59 - neoznačená, teda čierna stavba?

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Uzavretý
meno
Kamzik 01. júna 2016

Na Jeséniovej ul. č. 59 vyrastá neoznačená a teda zrejme čierna stavba!!!
Navyše stavebník spôsobuje hluk už od skorých ranných hodín...
hlava-nehlava, cez týždeň, cez víkend...
To je tzv. susedská tolerancia na Kolibe...

08. jún 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol zaslaný na vybavenie.



Jana Plevová
09. september 2016

Matus Kapusta

Mily anonymn,

stavba je normalne povolena, mozno je zle oznacena, skontrolujem to. Na stavbe je bezny stavebny ruch, cez vikend sa na stavbe vacsinou nepracuje. Je normalne ze na stavbe sa stavia a to sposobuje hluk, stavbari nezacinaju pracu o 9 rano. Stavbu sa snazime dokoncit do zimy, preto sa na nej pracuje najviac ako sa da. Myslim si, ze rozumni susedia su spokojnejsi, ked stavba a neporiadok s tym spojeny, trva rok a nie dva.
Tu tzv susedsku toleranciu ste si naozaj mohli odpustit, ked mate nejaky problem, zastavte sa, rad vam ukazem povolenie aj ma mozete poinformovat, co vam vadi a nie vypisovat anonymne staznosti na urad. Som tam takmer kazdy den o osmej a o piatej.

S pozdravom
Matus Kapusta, majitel
12. september 2016

Kamzik

Vazeny pan majitel,
- nie mozno ale realne zle oznacena v zmysle stavebneho zakona...
- cez vikedny sa casto pracovalo...
- boli pripady, ze hluk zo stavby bol v case nocneho kludu...
- na normalnych stavbach je mozne naplanovat hlucne prace v casoch ked je vacsina ludi uz v praci a nebudit ich hlukom
- v normalnej spolocnosti je uplne bezne oznamovat nekale cinnosti na urady, ktore su platene z dani obyvatelov...
- kedze nebolo na stavbe oznacenie o stavebnikovi a zodpovednej osobe...
- zelal by som si mat pracu tak, aby som Vas v tych vasich casoch zastihol, ale zial som plne vytazeny...
Takze drzime palce nech to do tej zimy stihnete.... teda snad hovorime o sucasnom roku 2016....
Pozdravujeme aj Vasich skvelych stavbarov...
12. september 2016

Kamzik

a mimochodom Vasa uzasna odpoved bola takmer po 3 a pol mesiaci...
04. október 2016

Kamzik

este k hluku a k pracam cez vikendy pre doplnenie nieco z oficialnych dokumentov:
V stavebnom povolení je uvedené nasledovne: počas výstavby dodržiavať ustanovenia Vyhlášky MZ SR č. 549/2007 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prípustných hodnotách hluku, infrazvuku a vibrácií a o požiadavkách na objektivizáciu hluku, infrazvuku a vibrácií v životnom prostredí a stavebné práce, ktoré svojimi účinkami obťažujú okolie a sú zdrojom hluku, exhalátov, otrasov a prachu, sa môžu vykonávať len v pondelok až v piatok v čase od 7,00 hod. do 18,00 hod.
28. júl 2019

Martin U

Dom bol dostavaný, asi aj legálne. Podnet už nie aktuálny a mohol by sa uzavrieť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.