Developerom zničený chodník

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

V riešení

Pri stavbe poslednej etapy Jegeho Aleje bol po vyhlbeni stavebnej jamy pre garaze J.A. poskodeny chodnik veduci od krizovatky Trnavska/Jegeho k OC Central, v mieste pri cerpacej stanici OMV. Touto cestou by som chcel vyzvat stavebny urad Ruzinov aby poziadal stavebnika o napravu.

06. február 2017

Tomas

Zniceny chodnik

po stavbe Jegeho Alej 4 ostal zniceny chodnik
26. august 2018

Kubo Hrubý

Zničený chodník developerom Finep

Dobrý deň
rád by som upozornil na chodník medzi 4 etapou jégeho aleje od developera Finep a pumpou OMV na trnavskej ceste. Chodník bol zničený počas stavby štvrtej etapy a do dnešného dna si Finep nesplnil jeho zákonnú povinnosť a nenahradil škodu, ktorú spôsobil. Chodník patrí mestu ale je v správe mestskej časti Ružinov. Nechápem ako sa tento fakt prehliadol pri kolaudácií projektu a že od roku 2016 nebol chodník nahradený novým. Žiadam kompetentných aby začali konečne tento problém riešiť a prinútili Finep nahradiť zničený chodník. ( nie len zaplátať diery ale spraviť chodník na novo a v prvotriednej kvalite ).
17. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, daný chodník je v správe Magistrátu hlavného mesta ako prilahla komunikacia Trnavskej cesty, z tohto dôvodu MČ-Ružinov nemôže vykonať údržbovú činnosť. Podnet postupujeme Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.

s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
17. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
21. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom


Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
08. august 2019

Občan

Mily magistrat, cakate kym niekto pride k urazu na tomto chodniku? Cast chodnika sa vydula, vznikol schod asi 100mm vysoky, nehovoriac o ostatnych nastrahach v podobe jam. Taktiez by ste mohli zabezpecit ostrihanie krikov, ktore zasahuju do polovice sirky chodnika.
20. august 2019

Boris

Este by som rad poukazal na nefungujuce osvetlenie na uvedenom chodniku. Medzi cerpacou stanicou a parkom je po zapade slnka ,,cierna diera". Popri budove Trnavska cesta 6A su osadene nefungujuce osvetlovacie stoziare so svietidlami este z minuleho rezimu
04. december 2019

Občan

Vazeny magistrat, mozete uz prestat posudzovat/vybavovat a konecne nieco aj urobit?
06. december 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol preposlaný samospráve

S pozdravom
Stanislav
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
09. jún 2020

Občan

2 roky a nic, teda okrem ,,dier a tmy”. O koseni v oblasti Niv ani nehovorim. Zvysenie dane z nehnutelnosti bolo vsak promptne uskutocnene.
10. jún 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve na vyjadrenie.

S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
15. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. V tomto prípade sa nejedná o chodník priľahlý ku cestnej komunikácií (ktorý naozaj je v správe Magistrátu hlavného mesta), ale ide o chodník vedúci pozdĺž pumpy OMV.
Ako uvádza komentár vyššie od Jakuba Hrubého, "chodník bol zničený počas stavby štvrtej etapy a do dnešného dna spoločnosť Finep nesplnila zákonnú povinnosť a nenahradila škodu, ktorú spôsobila. Chodník patrí mestu ale je v správe mestskej časti Ružinov."

Prosíme mestskú časť Bratislava-Ružinov a jej príslušný stavebný úrad o prevzatie zodpovednosti nad riešením podnetu.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
15. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania