Arogancia najvyššieho radu - parkovanie

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený

Majitel tohto Vw Passatu parkuje takmer kazdy den na chodniku na rohu Mytnej a Belopotockeho a zabera cely chodnik presne na rohu a zabranuje chodcom a hlavne starsim ludom a rodicom s kocarom v prechode. Kazdy clovek musi kvoli nemu prejst na druhu stranu cesty. Niekolko krat bol vodic oznameny na Mestkej Policii, ale hliadka ho nikdy nezamkla ani neodtiahla. Vraj ak ma povolenie ministerstva alebo vozickarsky preukaz, moze tam stat. Kedze Mestka Policia nereaguje, ziadame Vas o zakrocenie. Aj keby mal dany vodic nejake povolenie alebo vynimku (nic nema vylozene na palubovke), tak by sa mohol uvedomit a parkovat ako clovek a nie vypatlany hlupak. Som obyvatelom Stareho Mesta, kde platim dane a preto chcem, aby dany clovek nezneprijemnoval zivot miestnym obyvatelom.

10. december 2016

Anonymný užívateľ

Táto anarchia pri parkovaní je na celom území BA!
Poslanci parlamentu majú zjavne iné starosti, ako novelizovať v tzv. cestnom zákone - zákon č. 8/2009 Z. z. - takú banálnu vec, ako parkovanie na chodníkoch.

Na zákaz zastavenia a státia na chodníku by sa mali vzťahovať analogické pravidlá ako v:
§ 25
(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť
a) v neprehľadnej zákrute a v jej tesnej blízkosti,
b) pred neprehľadným vrcholom stúpania cesty, na
ňom a za ním,
c) na priechode pre chodcov alebo na priechode pre
cyklistov a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred nimi,
d) na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred
hranicou križovatky a 5 m za ňou; tento zákaz neplatí
v obci na križovatke tvaru „T“ na náprotivnej strane
vyúsťujúcej cesty,
11. december 2016

Iva

Pošlite to doporučene ako podnet na Mestskú políciu. Tu na takéto podnety nikto neodpovedal. Už som tiež dávala podobný podnet. Mali by Vám do mesiaca odpovedať ako to poriešili. Potom sem napíšte, čo ste vybavili, poradíme sa ;)
11. december 2016

autopravo

Tak! A viete co vam povie mestska policia, ked toto zbada? Ze nevie preukazat, ktory z tych dvoch prisiel skor a ktory neskor. A preto nemoze sankcionovat ani jedneho a neda papucu nikomu. Toto iste sa stalo uz v Petrzalke. Riesili to uz cez interpelacie a sef mestskej policie len bezmocne rozhodil rukami.
12. december 2016

Samuel

autopravo: Ten clovek na Golfe stoji na parkovisku a ten s Passatom stoji na chodniku, takze je celkom jasne kto je skodca. Ja viem, ze parkovanie v Starom Meste i v inych castiach BA je hrozne, a ze sa neda plosne zakazat parkovanie na chodnikoch, aj ked by to bolo moje zbozne zelanie, ale nech su vodici zhovievavi a nech nechaju aspon meter na to, aby sa dalo prejst s kocarom, pripadne vozickar s vozikom. Nech si kazdy vysvetluje zakony akokolvek, zdravy rozum a solidarita by mali kazdemu hovorit ako sa spravat. Tento chmulo s Passatom nie je samozrejme jediny a najde sa ich v BA kopec...
12. december 2016

nataly

mestska policia bude radsej asistovat odtahovke, ked niekto o 22hodine stoji 3,5metra od prechodu pre chodcov, kde nikomu neprekaza ani nebrani vo vyhlade. tam beru za to asi cashovky plus su plateni z nasich dani. naco by riesili nieco, za co odmenu nedostanu.
13. december 2016

Nacbo Ynmynona

Samuel, pokial sa nemylim, tak ani jedno z aut na fotke nestoji na parkovisku. Cele to je obycajny chodnik, ktory je len trochu sirsi. Stoja tam len na zaklade nedomysleneho zakona o 1,5 metri.
14. december 2016

U NAS TAKA OBYCAJ

pomozte si sami..
14. december 2016

Samuel

Odkaz pre "U nas taka obycaj"

Nabuduce sa aspon podpis, ked uz si taky mudrlant :) betonove kvetinace na danom mieste su, ale ti ignoranti ich stale posuvaju podla potreby. Dalsia vec je ta, ze ja platim dane nie preto, aby som financoval necinnost magistratu.

Tie nalepky (ak su to nalepky) su super a ak by som take mal, kludne by som tie auta nimi oblepil.
14. december 2016

Samuel

Nacbo Ynmynona: ano, mas pravdu, ale ta cast, kde parkuje passat je vylozene lemovanie cesty, co je vacsinou povazovane za chodnik. Ja viem, ze parkovanie na chodnikoch je komplexnejsi problem, ktory treba riesit plosne, ale ja tu v tomto prispevku riesim absolutne chybajuci common sense ludi, co to robia...
14. december 2016

Samuel

nataly: nemyslim si, ze riesia cashovku. Pravda je taka, ze oni zamknu alebo odtiahnu len toho, kto naozaj porusuje zakon. V tomto pripade je zrejme ilegalnost takehoto parkovania diskutabilna, kedze zakon je postaveny ako je .. koniec koncov ako vela dalsich blbych zakonov na SK.
14. december 2016

U NAS TAKA OBYCAJ

Samuel...dakujem za uznanie ... zltu ciaru riesia statny policajti mie mestski... a tie beton kvetinace... urcite neposunu ak su tam.. iba ak ine lahsie..
14. december 2016

Samuel

U NAS TAKA OBYCAJ: pohoda .. ok, ale plati to asi vtedy, ked parkuje na ceste a nie chodniku, ci?
su tam ine betonove kvetinace a posunul som ich sam, takze da sa. Tie, co si prilozil Ty su zrejme vacsie a tazsie. Zijeme zial v meste, kde su ignoranti de facto nepostihnutelni...
14. december 2016

U NAS TAKA OBYCAJ

zlta ciara na ceste...nema na nejstat auto. on preto tak stoji ... ale urcite by ho pokutovali lebo cloni vyjazdu...
14. december 2016

U NAS TAKA OBYCAJ

zlta ciara na ceste...nema na nejstat auto. on preto tak stoji ... ale urcite by ho pokutovali lebo cloni vyjazdu...
14. december 2016

Samuel

este k tej nalepke .. ked sa nad tym clovek zamysli, sama o sebe je vlastne dost absurdna, pretoze ak niekto parkuje v rezidentskej casti bez rezidentskej karty, malo by zasiahnut mesto/policia a nie clovek s nalepkami :D
14. december 2016

U NAS TAKA OBYCAJ

ta nalepka je z kosicov...to je len napad ako upozornit paka ze parkuje na.....text moze byt neparkuj ako....a olepit cele predne sklo...
14. december 2016

U NAS TAKA OBYCAJ

u nas v karlovke...
14. december 2016

Anonymný užívateľ

A pred ministerstvom zahraničných vecí na Sokolskej sú biele čiary "oficiálne" len 1,35 metra od plotu!!!
Minule som tam videl dve mamičky, ako riešili prechod tým, že jedna musela kočík zdvihnúť!
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/8173/ministerske-parkovanie-na-sokolskej-ulici
14. december 2016

Samuel

U NAS TAKA OBYCAJ: :D
14. december 2016

Samuel

Anonymný užívateľ: take parkovanie je aj v ulickach okolo SK rozhlasu, ale je tam tabula, ze treba pouzit chodnik na druhej strane cesty. Myslim, ze tych 1.5 metra nie je celkom smerodajnych pre budovanie vsetkych chodnikov...
12. január 2017

Žofia

Pokiaľ si dobre spomínam podľa zákona sa mesmie stáť v križovatke a v jej bezprostrednom okolí - miesto kde vozidlo stojí je v križovatke, neobmedzuje tým aj bezpečnosť a plynulosť premávky? Zelená hliadka sa snažila situáciu pod pyramídou riešiť, človek tým nemôže povedať že ich riešenia boli úžasné a správne, ale navrhli niečo, čo by mohlo fungovať keby ľudia mali aspoň snahu. Ich koncept zachoval chodník pre chodcov a definoval parkovacie státia a tiež aj nezavadzajúcu lavičku. Žiaľ, po krátkom čase bola lavička v jarku a kvetináče vyhádzané s nahnevanými nápismi že ľudia si tam chcú parkovať. Pre vyriešenie tejto situácie sa musia osadiť buď fixné stĺpiky, ktoré už arogantní vodiči nepresunú alebo osadenie dopravného značenia a následné pokutovanie.
12. január 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Mestská polícia vykonáva pravidelné hliadky, nemôže však zabrániť každému arogantnému správaniu vodičov. Kľúčový problém je v zlom ustanovení zákona ( § 52 ods. 2 zákona č. 8/2009 o cestnej premávke), ktoré umožňuje parkovať aj na chodníku. Zmenu zákona však môžu urobiť len poslanci NR SR.
V každom prípade, pokiaľ ste svedkom situácie, že vozidlá neparkujú v zmysle predpisov a prekážajú premávke, je potrebné ohlásiť to Mestskej polície na skrátené číslo 159, ktorí pošlú najbližšiu voľnú hliadku na preverenie. Z fotografií nie je možné dodržanie predpisov vyhodnotiť ani následne riešiť ako priestupok.

V súvislosti s novoprijatými pravidlami parkovacej politiky je teraz na mestských častiach, aby nastavili pravidlá pre rezidentov či nerezidentov v ich lokalitách.

Oddelenie komunikácie a marketingu
Hlavné mesto SR Bratislava
29. máj 2019

Martin U

Žeby zmena k lepšiemu?
30. máj 2019

Samuel

hej, je to lepsie, ale stale sa najde nejaky tulpas, co tam zaparkuje aj napriek tej zltej ciare :)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania