Mýtna-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený
meno
Adam 06. februára 2019

Po odsunutí betónových kochlíkov sa začalo parkovanie na chodníku vedľa budovy rozhlasu. Vznikajú nebezpečné situácie a kolízie s chodcami, keďže autá sa na chodníku otáčajú, často aj večer a pri parkovaní blokujú chodcov, keďže zaberajú celý chodník. Výnimkou nie je ani trúbenie na chodcov.

07. február 2019

Braňo

Dennodenne som tu ako chodec vytláčaný z chodníka, arogancia šoférov nepozná hranice. Prevažujú mimobratislavské ŠPZ. Žiadam riešenie!
07. február 2019

Ján

Jednoduche riesenie. Cisto nahodou sa kluc od bytu, ktory mam vo vrecku pri prechadzani popri autach obtrie o ich lak. Ludia sa vyhybaju miestam, kde by ich plechovice mohli prist k poskodeniu.
07. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

parkovanie zdokumentované na fotografii je zrejmým príkladom porušenia povinností vodiča, v zmysle zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke v platnom znení. Ak by bola v aktuálnom čase na miesto privolaná hliadka MsP alebo PZ, mohla by na mieste posúdiť aj ďalšie okolnosti (vzdialenosť od križovatky, šírku vozovky atď.), ktoré by mohli byť taktiež dôležité pre celkový priestupkový dej na stanovenie miery zodpovednosti vodiča.
Aj tento prípad poukazuje na význam privolania hliadky na miesto, nakoľko každý priestupok je v niečom individuálny, jedinečný. Preto hliadka posúdi na mieste všetky okolnosti podozrenia zo spáchania priestupku a volí primerané zákonné spôsoby jeho riešenia, pričom posúdi nesprávne zaparkovanie vozidla aj z pohľadu ustanovení § 43 zákona č. 8/2009 Z. z. (miera vytvorenia prekážky cestnej premávky).

Ďakujeme za spoluprácu a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
07. február 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: v zmysle textu
19. február 2019

Braňo

Podnet je vyriešený, vjazd autám na chodník je opäť obmedzený betónovými kvetináčmi

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania