Nebezpečný výjazd z Pluhovej na Vajnorskú

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Neriešený
meno
Dalibor 15. mája 2017

Upozorňujem na zlú situáciu pri výjazde z Pluhovej na Vajnorskú. Takmer stále na chodníku Vajnorskej zacláňajú parkujúce autá vo výhľade a na Vajnorskú treba vchádzať naslepo. Ďalšia vec, Pluhová ulica je jednosmerná a tak sa vozidlá stavajú vedľa seba, na Vajnorskú vchádzajú súčastne a pritom neprestajne vznikajú kolízne situácie, keď sa obaja vodiči snažia vojsť do vnútorného odbočovacieho pruhu. Premávka je na Pluhovej dosť hustá, pretože si tadiaľto zvykli chodiť vodiči, ktorí nechcú čakať v kolónach na Riazanskej.
1 – Je možné zabezpečiť aby pri výjazde z Pluhovej na Vajnorskú bolo vidno z ľava prichádzajúce vozidlá ?
2 – Je možné upraviť dopravné značenie tak, aby sa vozidlá na pravej strane Pluhovej radili do pravého pruhu Vajnorskej a tie vľavo Pluhovej do ľavého pruhu Vajnorskej ?

16. máj 2017

shureido

Absolútne súhlasím s príspevkom, situácie je presne taká, ako popisuje zadávateľ.
Cez autá stojace na chodníku vľavo vôbec nie je vidno prichádzajúce autá po Vajnorskej.
Hlavne menšie autá by museli mať kryštáľovú guľu...
Na urobenie dvoch pruhov je potrebné upraviť aj chodník vpravo na Vajnorskej, pretože je tam malý manévrovací priestor a preto vznikajú kolízne situácie...
Avšak, pokiaľ tam nie sú dva pruhy, mali by to vodiči rešpektovať a radiť sa v jednom.
16. máj 2017

Dalibor

Odbočovací pruh na Vajnorskej je takmer stále plný a nie je možné do neho odbočiť. Ak sa budú autá na Pluhovej radiť len v jednom pruhu a prvý vodič bude chcieť ísť na Vajnorskú do odbočovacieho, bude brániť v odbočení ostatným vodičom, ktorí sa chcú zaradiť do pravého jazdného pruhu Vajnorskej. Takže sa tam načakáte.
20. máj 2017

Tomas

suhlasim,tento problem aj mna uz dlho hneva
21. júl 2017

Tomas

tak bude to niekto riesit ci nie?
26. október 2017

Dalibor

Problémový výjazd z Pluhovej na Vajnorskú ulicu

Pri výjazde z Pluhovej ulice na Vajnorskú bránia vodičom vo výhľade autá parkujúce na chodníku Vajnorskej ulice. Ak sa nevysuniete do polovice jazdného pruhu Vajnorskej, tak doľava nevidíte (viď foto-pohľad z miesta vodiča) Ešte horšia situácia nastáva ak tam parkuje nejaká dodávka. Z fotografie vidno, že na opačnej strane Vajnorskej osadili na chodník betónové pyramídy, aby tam vodiči nemohli parkovať i keď títo nikomu vo výhľade neprekážali - nedalo by sa takýmto spôsobom zabrániť parkovaniu aj na tejto strane ulice ? A bolo by po probléme.
13. január 2018

Matej Šebej

Jedna cast podnetu je vyriesena, aj to len ciastocne - na chodnik boli osadene stlpiky, avsak v nedostatocnom mnozstve a v nespravnych poziciach - auta tak stale na chodniku parkuju.

Administrátor OPS pre MČ BaNM

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.