Po zimnom parkovaní

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 23. marca 2010

Je to blizsie k Chorvatskemu ramenu, meno ulice je len orientacne. Da sa to najst.

29. marec 2010

Odpoveď samosprávy

Vzhľadom na to, že plochy verejnej zelene zo zadnej strany bytového domu Hálova 7-9 sú rozjazďované nedisciplinovanými vodičmi motorových vozidiel, požiadali sme mestskú políciu o zvýšený dohľad v tejto lokalite so zameraním na parkujúce autá na chodníkoch a v zeleni.

Problematiku parkovania a rozjazďovania trávnatých plôch budeme riešiť v spolupráci s oddelením územného rozvoja a dopravy. V prípade, že bude možné na zamedzenie vjazdu motorových vozidiel osadiť dopravné koly a umiestniť kamene, následne zrealizujeme terénne úpravy.

S pozdravom

Ing. Marián Miškanin, PhD.
prednosta Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Petržalka
30. apríl 2010

Katarína

Ako sa bude riešiť problém parkovania po osadení dopravných kolíkov? Kde budú vozidlá parkovať? Miestnemu úradu bola zaslaná žiadosť aj petícia o vybudovanie (rozšírenie) parkoviska. Po vyjadrení, že momántálne nie sú na to finančné prostriedky a v budúcnosti sa plánuje vybudovať komerčný komplex na lúke za panelákom Hálova 2,4, sa tento problém ďalej nerieši. Teda rieši, polícia chodí na kontroli a dávajú pokuty. Toto však nie je riešenie! Je to dlhodobo pretrvávajúci problém, ktoré sa nerieši aj napriek tomu, že obyvatelia okolitých panelákov majú záujem o riešenie. Ak by bolo dostatok parkovacích miest, na trávniku a chodníku by autá nestáli.
Preto žiadame o zásadné riešenie problému a návrhy z Vašej strany.
04. apríl 2013

lenka

Tento odkaz je starý 3 roky a za ten čas sa tu nič nezmenilo... Arogancia vodičov narastá. Trávniky sú na niektorých miestach úplne zničené, blato sa vynáša na chodníky a slušní ľudia chodia po blate, ničí sa chodník, ktorý budete niekedy musieť opraviť - a samozrejme za peniaze všetkých (nie len tých ktorí ho reálne ničia...)
Ale čo je na tejto ulici najhoršie je to, že vodiči sa tu správajú ako by chodník bola cesta - nútia ľudí aby sa im uhýbali a parkujú na chodníku aj v prípade, že parkovisko je voľné. Dnes ráno o 9:35 sa po chodníku premávali dve autá pričom na parkovisku bolo voľných viac ako 20 miest. Prosím kompetentných aby sa o túto časť viac zaujímali!
17. máj 2019

Jana P

dobry den, pred 9 rokmi slubil prednosta Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Petržalka ze na predmetnom pozemku budu osadene dopravne koly a kamene. Preslo 9 rokov a nic tam osadene nie je. Prosime preto splnenie slubu, ktory dala samosprava pred 9 rokmi
20. máj 2019

Michal Haman

Podnet bol preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
21. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
o doriešení podnetu Vás budeme informovať.



MÚ BA - Petržalka
31. máj 2020

Martin Uváček

A čo sa odvtedy udialo?
25. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, uvedený podnet sme boli opätovne preveriť v teréne a rozjazďovanie nebolo lokalizované. Podnet považujeme za neaktuálny.

MČ Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania