Aktualizovať podnet
Auto v lese nad Tavarikovou osadou

Nahrajte obrázok aktualizácie podnetu:

Vaše meno:

Váš e-mail:

Koľko je jedna plus jedna? (zadajte číslo):


   alebo   ísť späť


Pomoc

Pomocou nasledovného dialógu nás môžete upozorniť na akúkoľvek zmenu príslušného podnetu, či už sa jedná o jeho nápravu, alebo naopak zhoršenie daného stavu.

Auto v lese nad Tavarikovou osadou

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

Uzavretý

Zaslal: Peter, 30. decembra 2017

Mila Mestska cast. V lese nad Tavarikovou osadou, cca 300 metrov od najvyssie polozenych chatiek v T.O. (nedavno spevnenej asfaltovej komunikacie pre cyklistov a obyvatelov) sa nachadza zapadnuty automobil, ktory by tam nemal co robit. Tiez je tazko predstavitelny sposob zapadnutia/havarie s ocakavanim odbornejsej jazdy ak by sa jednalo o vozidlo spravy lesov (=je uplne mimo najblizsich autom schodnych spevnenych alebo nespevnenych komunikacii, t.j. zislo sem z turistickeho chodnika, 20-30 metrov pod chodnikom v nezjazdnom terene). Verim, ze pri momentalnom pocasi nie je mozne riesenie situacie, ale prosim o zvazenie, ci je toto v kompetencii MC, pripadne posunut podnet na Mestsku policiu, alebo iny zodpovedny organ a preverenie opravnenia pohybu automobilov v tejto casti. Dakujem

02. január 2018

Peter

Dobry den. Tento podnet uz mozete ignorovat (alebo zvazit, ci ho retrospektivne podla SPZky riesit). Auto uz z lesa posledny vikend aj za blatisteho/dazdiveho/snehutopiaceho pocasia zmizlo - niekto si dal zalezat na promptnom odstraneni aj ked okolie miesta podla toho patricne vyzera (rozryte kolaje po aute, resp tazsom mechanizme - podla stop asi traktor, ktore prislo havarovane auto vytahovat). Na jednej strane pozitivna sprava, ze vrak nebude "zdobit" les dalsie 2 roky, na druhej strane otazne konanie a diskutabilna zalezitost preco sa vozidla pohybuju po turistickych chodnikoch a ci tak robia opravenene/neopravnene. Pozdravujem
08. január 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

môžeme sa už iba domnievať za akým účelom vodič tohto vozidla do lesa išiel. Samozrejme vstup do lesa je možný aj vozidlom no nie každému kto o to požiada. Môže sa jednať o povolenie za účelom vykonávania užívateľského, vlastníckeho práva k lesným pozemkom. Požiadame Lesy SR aby sa zamerali na kontrolu oprávnení vodičov jazdiacich motorovými vozidlami po lesných pozemkoch.

M. Blažej
Miestny úrad MČ Bratislava-Dúbravka

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.