Čierna skládka na parkovisku Mlynské Nivy, firma VBC real

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Marian Paul 16. júna 2018

Na lavej strane parkoviska je cierna skladka, na pravej strane je zaparkovana stara rachotina Avia firmy VBC real BA 818-TZ naloza bordelom ktory sa z nej vysypa na druhu stranu pozemku.

20. jún 2018

Andrej

vyborny podnet! aj s uvedenim dotycnych priestupcov! tak to ma byt..
30. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Pekný deň.

MČ Bratislava-Ružinov vyzvala vlastníka pozemku a majiteľa nákladného auta, aby zabezpečil odstránenie skládky odpadu.

S pozdravom

Kancelária starostu
04. september 2018

Marian Paul

Od vyzvania uplynuli 2 mesiace. Zakonom su stanovene 2 tyzdne. Odpad tam stale este je. Iba auto zmizlo. MU Ruzinov je asi este na letnej dovolenke.

Ja pockam este 2 tyzdne a ked nic, poslem podnet na
- Slovenskú inšpekciu životného prostredia odbor inšpekcie odpadového hospodárstva
- Oddelenie ekonomickej a environmentálnej kriminality prislusneho policajného zboru
Potom uz len dufam ze na dovolenke nacerpali dost sil.
Toto inak odporucam urobit vzdy ked sa odpratanie skladky nehybe dopredu.
04. september 2018

Andrej

Marian, vyborne! Kazdy obcan by mal vediet, ze ma pravo na ochranu zivotneho prostredia aj ,ked sa to netyka jeho pozemku ma pravo iniciovat spravne konanie, podat zalobu atd...Stat ma povinnost chranit zivotne prostredie, co vidno aj na pokutach, co sme dostali od Komisie...Toto nie ze mali vyzvat, ale dat mastnu pokutu a zacat trestne stihanie...
04. september 2018

Andrej

Dalsia vec su zdevastovane plochy kvoli parkujucim ludom od OBI az po kruhac, kde sidlia firmy...Auta poskodzuju zelene plochy, znecistuju podu, deformuju povrch..Ale vo firmach maju pekne upratane a chodia na dobrovolne kvazi aktivity, ale vonku pred budovou je zrkadlo.
To po bombardovani vyzera lepsie...
18. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobry den,

firma bola poziadana o vyjadrenie ohladom stavu pretrvavania skladky.

Prosime obyvatelov aby sem napisali tiez zmenu stavu pokial uvidia ze naprava bola zajednana.

s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
20. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetné vozidlo bolo odstránené a firma zabezpečí odstránenie skládky odpadu na Mlynských Nivách. Ďakujeme.

s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
20. september 2018

Marian Paul

Jedna kopa z dvoch je odpratana, dost neporiadne, a cast odpadu nahadzana do otvoreneho nezabezpeceneho kanala. Druha kopa 50m odtial smerom ku kruhaku je bez zmeny. Teraz pri nej parkuju auta takze ju nevidiet.
09. november 2018

Andrej

ako som vravel, nejake smiesne vyzvy kriminalnikov netrapia...a ocividne ani kompetentnych, a potom budu vyplakavat, ze su chori ludia, ze je voda znecistena a poda je dobra akurat tak na podlozie obchvatu
12. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobry den,

MC Ruzinov niekolkokrat z vlastnej iniciativy lokalitu vycistila a vyzvala majitela objektu na docistenie. Vzhladom na sustavne staznosti obyvatelov podnet odstupujeme magistratu na riesenie kedze lokalita a zodpovednost za udrziavanie cistoty je v jeho kompetencii.

s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
12. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. október 2019

Marian Paul

Uz je tam opat neporiadok.
20. október 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
22. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

o vašom podnete sme opätovne informovali Oddelenie životného prostredia.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
27. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
lokalitu s nezákonne umiestneným odpadom pôjdeme najskôr preveriť. Pri odstraňovaní budeme postupovať v súlade so zákonom odpadoch.

Oddelenie životného prostredia
Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.