Zničená značka a nebezpečné parkovanie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Vyriešený
meno
Michal 18. júla 2018

Cca tri týždne je na Jaskovom rade zničená dopravná značka vyznačujúca prechod pre chodcov a hlavnú cestu. Najprv ležala kovová konštrukcia na chodníku, teraz je odhodená v priľahlom trávniku.

Poškodenia dopravného značenia sa tu stávajú pomerne často, v exponovanej zátačke vo veľkej rýchlosti vyletí auto na chodník a zdemoluje značku (aj samotné auto). Sám som bol v minulosti svedkom tejto situácie dva krát, kedy ma len náhoda delila od toho aby ma tu auto prizabilo. Tým že autá tu niekedy parkujú tak, že nechávajú voľný chodník len pár centrimetrov, je len otázka času kedy sa niekto vyskytne v zlý čas na zlom mieste a bude prišpendlený medzi auto vyletujúce zo zákrtuty a parkujúce na chodníku. Situáciu trochu zlepšilo biele označenie krajnice cesty, to je už ale pomerne vyblednuté.

19. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol zaslaný na vybavenie.

Kancelária starostu
24. júl 2018

Peter K.

Autá parkujúce na chodníku nútia chodcov prechádzať po vozovke. A to je skutočne adrenalín, nakoľko sa tu jazdí rýchlo.
Prosím o osadenie stĺpikov proti parkovaniu na chodníku, resp. predĺženie zápradlia, ktoré je už nižšie. Ďakujem.
26. august 2018

Michal

Cca od začiatku augusta bol podnet vyriešený a značka opravená a na svojom mieste, ale počas tohto víkendu sa opäť ocitla na zemi. Nevyzerá že značka bola zničená nárazom auta, ale zrejme ju niekto nemá rád a komplikuje mu parkovanie na chodníku.

Rovnaký osud totiž pred rokmi často postihoval neďalekú stopku, stále ju niekto ohýbal aby sa dalo na kraji cesty pohodlne parkovať, až motoristi rezignovali a vyjazdil si na tráve nové parkovacie miesta.

Tak neviem či má zmysel to stále opravovať, podľa dier bola opravovaná minimálne 8x, každopádne niečo s tým parkovaním a bezpečnosťou chodcov treba robiť.
27. august 2018

Peter K.

Zničilo ju vozidlo BJ-144BM videl som to
06. september 2018

Michal

Značka je na svojom mieste, myslím že sa môžme tváriť že podnet je vybavený (to parkovanie a bezpečnosť chodcom žiaľ nepredpokladám že je v BA podmienkach reálne očakávať, možno až keď tam niekoho zabije auto, prípadne pri zjednosmernení Jaskového radu).
21. september 2018

Michal

značka je opäť ohnutá od áut parkujúcich na chodníku
27. september 2018

Peter K.

Značka je opäť vyvalená. Prosím o opravu a vyriešenie opakujúceho sa problému . Značku ppravidelne vylamujú vodiči áut parkujúcich na chodníku a zeleni, riešením je potiahnutie existujúceho zábradlia, príp. osadenie stĺpikov.
Ďakujem.
08. november 2018

Peter K.

Značka je opäť vyvalená. Prosím o opravu a vyriešenie opakujúceho sa problému . Značku ppravidelne vylamujú vodiči áut parkujúcich na chodníku a zeleni, riešením je potiahnutie existujúceho zábradlia, príp. osadenie stĺpikov.
Ďakujem.
02. január 2019

Peter K.

Už 3 mesiace je križovatka bez dopravnej značky Hlavná cesta a nikto nereaguje!!!
24. apríl 2019

Michal

Znacka bola v poslednych dnoch opat znicena parkujucimi autami. Prosim o zaslanie samosprave spolu so ziadostou o normalizaciu rezimu parkovania v tejto oblasti, aby tu bol konecne zabezpeceny bezpecny prechod chodcov po chodniku a nebolo treba znacku osadzat opat, minimalne 14 krat v poradi.
30. apríl 2019

Michal

Ak by samospráva hľadala túto nešťastnú dopravnú značku, aby ju sem opäť po x-tý krát namontovala, nachádza sa približne o 300 metrov ďalej na ulici Žabotova pri tenisových kurtoch, v inej mestskej časti.
24. jún 2019

Michal

Už druhý mesiac je predmetná dopravná značka pohodená na Žabotovej ulici pri tenisových kurtoch viď obrázok. Prosím o preposlanie samospráve spolu so žiadosťou o informácie, ako budú riešiť ohrozenie chodcov v súvislosti s parkovaním na chodníku.
27. jún 2019

Peter K.

Značka je opäť vyvalená. Prosím o opravu a vyriešenie opakujúceho sa problému . Značku ppravidelne vylamujú vodiči áut parkujúcich na chodníku a zeleni, riešením je potiahnutie existujúceho zábradlia, príp. osadenie stĺpikov.
Ďakujem.
21. máj 2020

Martin U

Značka priechodu a hlavnej cesty je opäť na mieste. Vyriešené.
23. máj 2020

Peter K.

Ale divoké parkovanie na chodníku je tam stále, nedodržiava sa 1.5m, takze problem nieje vyriešený

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania