Chýbajúce chodníky na Kazanskej

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Lukas 27. júla 2018

Zdravim. Chcem upozornit na chybajue chodniky na konci Kazanskej ulice blizsie k ulici Svornosti. Na strane v smere z mesta do Biskupic, ako je zastavka MHD, chyba chodnik az po krizovatku s ulicou Svornosti. Pri prechadzani ulice Pripojna chyba prechod pre chodcov. Nie je tam absolutne vidiet co odkial pride. Najma ak tam stoja auta. Na oboch stranach konciacej Kazanskej chybaju bezpecne chodniky oddelene od cesty, cize chodec nevie kadial ma prejst aby sa nedostal do koliznej situacie s autom. Navyse tade auta dost rychlo jazdia. Takisto pri prechode zavadzia kriedova tabula prilahlej restauracie Racing, ktora je retazou "pripevnena" o znacku prechodu!!! Za 4 roky s tym pani starostka ani magistrat nic neurobili.

30. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
19. apríl 2019

Jakub Fedor

Dobry den,

prosim o riesenie situacie, kym nebude neskoro a niekomu sa nieco stane.
Je to hlavna trasa na zastavku MHD do aj z mesta.
Denne tade prejdu stovky obcanov. Je to zivota nebezpecne, kedze tam neni chodnik a navyse tam parkuju auta (kazanska/Pripojna), takze chodci chodia priamo v jazdnom pruhu, vratane deti, co chodia na MHD. Navyse je to dost komplikovana krizovatka, kde sa chodcom tazko orientuje bez chodnika a prechodu.

Nebolo by mozne aspon docasne na cestu vyznacit vyhradenu cast pre chodcov?

Dakujem prekne za urgentne riesenie problemu.
10. november 2019

Jakub Fedor

Dobry den,
Rad by som sa informoval, ako pokrocilo riesenie tohoto nebezpecneho useku. Dakujem.
10. november 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, pán Fedor,
podnet s otázkou preposielam opätovne samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
27. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

o vašom podnete sme opätovne informovali oddelenie stavebných činností, ktoré posúdi žiadosť o vybudovanie chodníkov.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
23. máj 2020

Kamil Pecienka

Ten chodnik by sa tam zisiel pretoze fakt je to cez spicku o hubu ist z kauflandu peso...Chapem ze mesto nemoze budovat chodniky kde si obcan zmysli, ale toto naozaj nutne je.
27. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Oddelenie stavebných činností k podnetu uviedlo, že projekt vybudovania chodníkov v predmetnej lokalite bude zaradený do potencionálnych investičných akcií mesta.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
05. november 2020

Ivana Bezáková

Kazanská-chodník-chýbajúci

Vážený pán starosta Podunajských Biskupíc,

chcem upozorniť na dlhodobý problém chýbajúceho chodníku z napájania ulice Krajinská po križovatku Kazanskej ul. s Ulicou Svornosti. V tomto úseku sa vyskytuje nadmerne dlhé parkovisko, bez vytvorenia chodníku pre chodcov. Chodci idú popri rušnej premávke a sú v rizikovej situácií. Z križovatky s ulicou Svornosti existuje chodník, ktorý ide od priechodu pre chodcov asi 3m a potom sa zruší a nahradí ho spomínané parkovisko. Na druhej strane komunikácie pre istotu žiaden chodník nieje, a absentuje aj 2. priechod pre chodcov cez Ulicu Svornosti (chodci si vyšľapali chodník do trávy). Prosím vytvorte chodník, pre chodcov, ktorí chodia pešo alebo používajú zastávku Slovnaftská.
11. jún 2021

Jakub Fedor

Dobry den.
Dnes tam skoro auto zabilo dieta co islo na mhd zastavku.
Vdaka autam z autoservisu, ktore sa daju obist az v jazdnych pruhoch.
Bolo by mozne situaciu riesit? Nakreslenim docastnyvh pruhov pre chodcov v dlzke asi 10metrov, alebo kontrolou zo strany policie?
Konfliktne situacoe sa opakuju takmer kazdy den.

Riesenia existuju aj okamzite, prosim o riesenie, pokial nedojde k dalsej tragedii.
12. jún 2021

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, pán Fedor,
komentár preposielam na magistrát.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
12. jún 2021

Lukas

Dobry den. Podnet som pridal pred tromi rokmi. Za tri roky sa tam zmenila jedina vec. Zmizla “ackova” tabula patriaca prilahlej restauracii. Caka sa zrejme kym tam niekoho zabije auto aby sa nasledne mohlo dalsich přar rokov riesit koho to bola vina… bezpecnost chodcov v nasej mestskej casti je druhorada a to na viacerych miestach

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania