Chýbajúca zvuková signalizácia

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Katarína Čamborová 30. apríla 2010

Na prechodoch pre chodcov na križovatke ulice Farského a Jantárovej cesty je nefunkčná zvuková signalizácia semaforov pre nevidomých občanov. Križovatka je veľmi frekventovaná.

Dnes som bola svedkom veľmi nebezpečnej situácie kedy nevidomý pán s paličkou prechádzal krížom cez križovatku, pretože netušil kedy na semafore nabehla zelená a bol evidentne dezorientovaný.

Je to životu nebezpečná situácia, ktorá vyžaduje okamžité riešenie!

18. máj 2010

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

cestná svetelná signalizácia na križovatke Jantárova - Farského nie je
vybavená žiadnou zvukovou signalizáciou pre nevidomých.

Nakoľko sa tu jedná všade o delené priechody, križovatku je nutné
vybaviť špeciálnymi tlačítkami, žiaľ na ktoré nemáme v tomto roku financie.

Blaho
08. október 2010

Odpoveď samosprávy

Táto križovatka zatial nemá zriadenú zvukovú signalizáciu pre nevidomých, čiže nmôže byť pokazená - nefunkčná. Zriadenie novej zvukovej signalizácie zaradíme do plánu na rok 2011 a v prípade pridelenia týchto prostriedkov bude zriadená.

S pozdravom

Blaho

Referát verejného osvetlenia a dopravného značenia
Oddelenie cestného hospodárstva, Magistrát hl. mesta SR Bratislavy
22. február 2019

Martin U

Od rekonštrukcie v roku 2016 je na tejto križovatke aj zvuková signalizácia. Podnet vyriešený

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania