Hnilecká-Verejné služby-iné

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Uzavretý
meno
Roman 02. januára 2019

Chcel by som upozorniť na dlho trvajúci problém smetných kontajnerov na Hnileckej ulici.
Kontajnery sú, ako je možné vidieť na fotkách, voľne dostupné čo vedie k dvom veciam:
- prehrabávajú sa v nich samozrejme bezdomovci
- odpad tam vyhadzuje kade kto čo vedie k ich skorému preplneniu.

Kontajnery sa navyše nachádzajú hneď vedľa novo zrekonštruovaného ihriska - čo určite nerobí dobrý dojem.

Pritom kúsok vedľa, pred relatívne novými bytovkami na Slatinskej, je totálne nevyužitá plocha, ako je možné vidieť na daľšom obrázku - screenshot z google earth. Sú to staršie zábery ale absolútne nič sa tam za tie 4 roky nezmenilo. Trávy tam rozhodne veľa nie je.

Naľavo aj napravo od tejto plochy sú parkovacie miesta a kryté miesta pre kontajneri.
Ako budúce miesto by to bolo ideálne si myslím.

14. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. O kontajnery sa stará mestská firma OLO,a.s. na základe žiadosti vlastníkov bytov. To sa týka frekvencie čistenia daných stojísk. Vybudovanie kontajnerového stojíska je výhradne v kompetencií vlastníkov bytov. Tieto stojiska pre bytový dom nemôže budovať mestská časť. S predmetným bytovým domom sme v kontakte a hľadáme spoločné riešenie, nakoľko vybudovanie kontajner. Stojiska podliehajú stavebnému povoleniu, ktorého podmienkou je vzťah k pozemku na ktorom sa budúce kontajnerové stojisko bude nachádzať. Nakoľko v predmetnej lokalite sú pozemky, ktoré nie sú vo vlastníctve MČ ani Magistrátu hľadajú vlastníci bytov vhodné riešenie, kde stojisko umiestniť. O riešení problému Vás budeme informovať. Pekný deň

Mgr.Henrieta Dvorská
14. január 2019

Roman

Dobry den, dakujem za odpoved - nejaký časový horizont by nebol k dispozícií?
05. apríl 2019

Roman

Očividne nie..
21. november 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: správcovska spoločnost
21. november 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
preposielam správcovskej spoločnosti.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
10. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

predmetné stojisko bolo upratané 25.11.2019.

S pozdravom
správca
Bytokomplet, s.r.o.
10. december 2019

Roman

Toto predsa nikdy nebolo o tom aby sa to upratalo ale aby sa s tým reálne nieco spravilo. Ano, som si istý ze to bolo upratane uz X krát a X krát to este bude treba upratat kým sa s tým niečo nespraví - teda kým to nebude kryté/zamknuté. Bude sa s tým teda niečo robiť alebo nie?
12. december 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Roman,
súhlasím s vami. Preto podnet nebol uzavretý a zostáva v riešení. Správcovskej spoločnosti bola dodatočne poslaná otázka na dlhodobé riešenie problému - vami navrhované premiestnenie na iné miesto alebo zváženie vybudovania kontajnerového stojiska.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
12. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň

Riešilo sa to už niekoľko krát s miestnym úradom.
S pozdravom

Bytokomplet, s.r.o
12. december 2019

Odkazprestarostu.sk

Preposielam opätovne na vyjadrenie samospráve.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
12. december 2019

Roman

To je síce pekne ze sa to riešilo ale dospeli ste aj k nejakému záveru? To som sa pýtal.
Lebo to ze sa to "riešilo" ma nulovú výpovednú hodnotu pre mna aj pre kohokoľvek iného.
Čo je výsledok? Necháte to tak? Plánujete nejaké kroky?

Zaráža ma že sa na to takto kašle, zvlášť vzhľadom na fakt ako veľmi to ihrisko Vrakuňa prezentovala a koľko financií do toho muselo ísť. A doslova hneď vedľa je tento bordel.
18. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, áno, žiadosť sa riešila s tým, že správca bytového domu mal podať žiadosť na Magistrát na vybudovanie uzavretého kontajnerového stojiska, pretože je to v jeho kompetencii. žiadne stanovisko nám do dnešného dňa nebolo predložené. Poprosím obráťte sa na správcu, aby v tejto veci hľadal riešenie. Poprípade obrátil sa na Magistrát hlavného mesta. Pekný deň
Kto? správca bytového domu

Mgr.Henrieta Dvorská
18. december 2019

Roman

No.. zrovna 11 krát ste to tu poslat nemuseli :D
Správca bytokompletu sa tu uz vyjadroval, predpokladam ze myslíte jeho. Som zvedavý či sa vyjadri aj teraz.
19. december 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Roman,
požiadala som správcu bytového domu o opätovné vyjadrenie.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
03. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Zatiaľ nevieme riešiť problém s vybudovaním stanovišťa OLO na Hnileckej 17-21. V roku 2018 sme poslali žiadosť na prenájom pozemku za účelom vybudovania kontajnerového stanovišťa na pozemku pri dome, avšak vlastník pozemku nám zamietol prenajať pozemok na tento účel.

S pozdravom

vedúci prevádzky domov
Bytokomplet-D, s.r.o.
04. január 2020

Roman

A nešlo by to vybudovat aj priamo tam kde to je? Že by sa "ukrojilo" z chodnika plus trochu z toho trávnika co je za plotom ihriska a chodník by potom išiel okolo (tesne pri plote ihriska)?
Keby to bolo viac na dĺžku tak by sa to tam mohlo zmestiť, nie?
05. január 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň, Roman,
komentár preposielam správcovskej spoločnosti.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
08. január 2020

Odpoveď samosprávy

Tam sa to vybudovať nedá, okrem iného aj preto, lebo to nespĺňa parametre na stanovišťa OLO, ktoré ako vysúťažené vzory dalo mesto

Bytokomplet-D, s.r.o
08. január 2020

Roman

Škoda no.. ten pozemok co ste spomínali ("V roku 2018 sme poslali žiadosť na prenájom pozemku") to ste mysleli ten ktorý som spomínal ja v samotnom príspevku? Teda medzi Slatinskou 8959 a 8960?

Mimochodom - uzavriet ste to hádam nemuseli, problem vyriešený predsa nie je.
10. január 2020

Odpoveď samosprávy

Žiadali sme o pozemok - viď príloha.

Bytokomplet-D, s.r.o
10. január 2020

Roman

Ok a čo ten co som spominal ja? Jasné je to dalej ale je tam fúra miesta a momentalne tam fakt nic ine okrem travnika nie je :)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania