Parkovanie na chodníku Kollárovo nám.

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 03. decembra 2013

Poprosim o osadenie stlpikov pre omedzenie parkovania na chodniku pri budove park one na kollarovom namesti. V takejto situacii musia ludia prechadzat po ceste a nie po chodniku kde sa neda prejst.

03. december 2013

Peter Oravec

Je to aj proti dopravným predpisom.
http://pedrooravec.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=341896&bk=34398
Otázka č. 5.
03. december 2013

mirka

Pred Park One osadili stlpiky tu to jaksi vsetci kompetentni ignoruju. Ja nemienin chodit po ceste oproti odbacajucim autam, ked neviem kedy na mna daco vyleti, kedze si niekto nerobi svoju robotu a ignoruje predpisy.
03. december 2013

Jan

To co je na tom obrazku je chore dajte tam stlpiky lebo toto nie je normalne.
04. december 2013

Jozef

alebo im treba vsetkym vyfucat aspon dve pneumatiky... nic neposkodit, len pichnut zapalku do ventilu... a oducia sa to...
04. december 2013

expert

neoducia...
17. december 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme Vám za Váš podnet, ktorý preverilo oddelenie dopravy. Daná komunikácia je v správe Magistrát hl. mesta SR Bratislavy. Otázku dodržiavania VZN Starého Mesta a zákonov týkajúcich sa cestnej premávky je v kompetencii príslušníkov mestskej polície. Preto sme Váš podnet postúpili priamo na Magistrát hl. mesta SR Bratislavy, ktorý je zriaďovateľom mestskej polície.

Alexandra Obuchová
Hovorkyňa
Referát komunikácie s verejnosťou
Mestská časť Bratislava-Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3, 814 21 Bratislava
Tel.: +421 2 5924 6289
Fax.: +421 2 52920003
Mobil: +421 902 051 743
E-mail: alexandra.obuchova@staremesto.sk www.staremesto.sk www.facebook.com/staremesto.sk
17. december 2013

mirka

Ja Vas prosim o osadenie stlpikov nie preverenie porusenia dopravnej situacie. Tie stlpiky tam budu osadzovat policajti a nie magistrat? Vy by ste mali byt trocha proaktivni co sa tyka stareho mesta a ist vzorom ostatnym mestskym castiam. Neviem preco sa ustupuje autam a nechavaju sa parkpvat po celom meste kde porusuju zakon a nikdo to nepokutuje.
17. december 2013

mirka

Ja Vas prosim o osadenie stlpikov nie preverenie porusenia dopravnej situacie. Tie stlpiky tam budu osadzovat policajti a nie magistrat? Vy by ste mali byt trocha proaktivni co sa tyka stareho mesta a ist vzorom ostatnym mestskym castiam. Neviem preco sa ustupuje autam a nechavaju sa parkpvat po celom meste kde porusuju zakon a nikdo to nepokutuje.
25. január 2018

Martin U

boli tam osadené stĺpiky. autá tam už neparkujú. vyriešené
26. január 2018

Peter Oravec

Ako je zrejmé z tohto podnetu,
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/33596/parkovanie-na-kollarovom-nam
na rohu Kollárovho nám. a Nám. Slobody parkujú autá napriek tomu, že tu samospráva osadila stĺpiky zabraňujúce vjazdu áut. Samospráva však zabudla na to, že autá sa sem dostanú cez skosené obrubníky na priechode pre chodcov alebo priamo cez (bývalý) trávnik. Ak chce samospráva na tomto mieste skutočne zabrániť parkovaniu, musí osadiť stĺpiky aj na týchto skosených obrubníkoch, prípadne okolo zelených plôch. Inak to fungovať, žiaľ, nebude.
22. jún 2018

Peter Oravec

Na rohu Kollárovho nám. a Nám. Slobody parkujú autá napriek tomu, že tu samospráva osadila stĺpiky zabraňujúce vjazdu áut. Samospráva však zabudla na to, že autá sa sem dostanú cez skosené obrubníky na priechode pre chodcov. Ak chce samospráva na tomto mieste skutočne zabrániť parkovaniu, musí osadiť stĺpiky aj na týchto skosených obrubníkoch. Inak to fungovať, žiaľ, nebude."
Takže: Tie autá tam parkujú V SÚLADE s predpismi, nechávajú 1,5 metra voľného chodníka, takže volať tam mestskú políciu je nezmysel, pretože vodiči nič neporušujú. Problém je v tom, že MAGISTRÁT TAM DAL stĺpiky, aby tam autá parkovať nemohli, ale dal ich tam tak nekvalifikovane, že výsledok je, akoby ich tam nedal vôbec, pretože medzi stĺpikmi ste nechal také medzery, že sa cez ne autá na chodník aj tak dostanú.
Prosím o preposlanie aktualizácie podnetu magistrátu.
03. október 2019

Peter Oravec

Súhlasím.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania