Magnezitová-neporiadok a odpadky-čierne skládky

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Martin 09. apríla 2019

Pri bývalej starej budove železničnej stanice dnv sa nachádza dlhodobo čierna skládka odpadu,poprosím o odstranenie

25. apríl 2019

Martin

poprosim znovu preposlat samosprave
29. apríl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Juraj Hurný
Odkaz pre starostu
hurny.odkaz@gmail.com
23. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

prosím Vás, kolegovia nenašli túto čiernu skládku. Mohli by ste nám prosím dať vedieť, či sa na danom mieste spomínaná skládka nachádza?
Ďakujeme

Mgr. Erika Labašková
referent organizačných vecí a podnikateľských činností
Mestská časť Bratislava-Devínska Nová Ves
23. september 2019

Martin

skladka sa nachadza medzi starou byvalou vlakovou budovou a rodinnym domov /posledny dom pri viadukte smerom na stanicu/,vedie popri dome az ku kolajniciam taky neoficialny chodnicek a pri starej budove zeleznice sa nachadza ta skladka,dodam dnes este fotky jak sa tam ide a pozrem aj google maps
23. september 2019

Martin

skladka je tam urcite ,uz niekolko rokov
23. september 2019

Martin

posielam vystrizok z google maps,cierna skladka sa nachadza v cervenom kruhu
23. september 2019

Martin

a druhy obrazok-modrou je vyznacene kadial sa tam dostanete
26. september 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Zodpovedným subjektom je Okresný úrad, odbor životného prostredia.
26. september 2019

Silvia Vilhanová

Podnet bol preposlaný na Okresný úrad, odbor životného prostredia.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
01. október 2019

Silvia Vilhanová

Dobrý večer, tu je odpoveď z Okresného riaditeľstva PZ:

Dobrý deň,

Okresný úrad Bratislava, odbor starostlivosti o životné prostredie, oddelenie ochrany prírody a vybraných zložiek životného prostredia, začal na základe vášho podnetu konať vo veci nezákonne umiestneného odpadu na pozemku pri budove bývalej železničnej stanice v Devínskej Novej Vsi. Na základe výsledku obhliadky, ktorá sa uskutoční dňa 3. októbra t.r. za účasti zástupcu miestneho úradu MČ Bratislava - Devínska Nová Ves a zástupcu vlastníka pozemku, bude úrad postupovať v zmysle § 15 zákona č.79/2015 Z. z. o odpadoch.
Správne konanie v tejto veci začne zisťovaním osoby zodpovednej za umiestnenie odpadu, ak sa osoba nezistí, konanie pokračuje určením osoby povinnej zabezpečiť zhodnotenie alebo zneškodnenie nezákonne umiestneného odpadu. Podľa druhu odpadu táto povinnosť bude uložená obci prípadne príslušnému orgánu štátnej správy odpadového hospodárstva. V každom prípade ide o finančné prostriedky z verejných zdrojov, preto by vlastník, prípadne aj obec mali hľadať rozumné riešenie na ochranu verejne prístupných pozemkov pred nezákonnou činnosťou v oblasti životného prostredia.

RNDr. Alena Mečiarová

Odbor starostlivosti o životné prostredie
Vedúca oddelenia ochrany prírody a vybraných zložiek životného prostredia
Tomášikova 46
832 05 Bratislava


S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania