Nobelovo námestie - nepokosená trávnatá plocha

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Vladis Berger 23. júna 2019

Dobry den kedy by sa utacili pokosit tuto luku na Nobelovom namesti? Je tu polmetrova trava a burina az po pas. Kosili to naposledy asi pred dvomi mesiacmi a to bola taka partia koscov co da len hadali a hresili po celom sidlisku a vacsinou travy bolo len povalanej ako pokosenej A to malo co pokosili nak vysypali na chodnik kadial sa nedalo ani prejst a nechali to tam zhnit. Zlata firma co tu kosila minuly rok!!!

23. jún 2019

Jerome

v ramci celej Petrzalky su staznosti na nepokosene plochy a na dodavatela...
24. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

veľmi nás to mrzí, ale všetci vlastníci pozemkov aj dodávateľské firmy či vlastná VPS v Petržalke, ale i po celom Slovensku majú problémy s nepokosenou trávou z dôvodu výdatných dažďov počas celého mesiaca máj. Všetci teraz dobiehame zameškané.
V súčasnosti sú už druhýkrát pokosené školské dvory a areály všetkých 24 materských škôl, 9 základných škôl, 54 areálov verejných detských ihrísk, Tyršovo nábrežie, Sad Janka Kráľa – len jeho pokosenie vzhľadom na rozlohu trvalo 5 dní., Pápežská lúka vďaky, tiež celé Lúky VII a VIII
a ďalšie lokality.

Kosba v mestskej časti Bratislava-Petržalka sa zabezpečuje momentálne prostredníctvom Miestneho podniku verejnoprospešných služieb Petržalka a dodávateľským spôsobom, novými firmami vybranými verejným obstarávaním.
Aktuálne v týchto dňoch prebieha intenzívna kosba – dokonca aj počas víkendu. Veríme, že sa v súčasnosti situácia okolo kosby trávnikov zlepší k spokojnosti obyvateľov.
Chápeme, že sa ľudom môže zdať nelogické, že jedna lúka je pokosená a druhá nie, ale vzhľadom na rozdelenie si každý vlastník kosí svoju časť a nie vždy je možné kosenie viacerých vlastníkov a dodávateľov zosúladiť tak, aby bola kosba vykonaná približne v rovnakom čase.
V MČ Petržalka sa totižto nachádza viacero pozemkov s rôznymi vlastníkmi a tým pádom aj rôznymi zodpovednými za kosenie trávy. Niektoré pozemky patria MČ Petržalka (resp. za ich starostlivosť je zodpovedná MČ Petržalka, keďže jej boli zverené), iné pozemky patria Hlavnému mestu Bratislava, teda za ich kosenie je zodpovedný Magistrát a potom sa tu nachádzajú aj pozemky, ktoré sú vo vlastníctve súkromníkov, teda za ich kosenie je zodpovedný vlastník.
Prosíme vás aj o pochopenie pre ľudí, ktorí v týchto horúčavách kosia od skorého rána a aj cez víkendy.

Dnes dodávatelia kosia:

Ovsište – pokračujú medzi Medveďovou a Dolnozemskou, presunú sa do parčíku na Medveďovej 21
Háje – Rovniankova, Romanova sa dokončuje
Dvory – pokračujú na Jungmannovej, pôjdu na Černyševského a postupne sa bude vyvážať pokosená tráva
Lúky 2,3 – budú pokračovať po ukončení kosby na Háje 1,2
Lúky 4,5 – budú pokračovať po ukončení kosby na Háje 1,2
Lúky 7,8 – 19. 6. bola kosba ukončená


Ďakujeme veľmi pekne za pochopenie a za trpezlivosť.MÚ BA - Petržalka
24. jún 2019

Vladis Berger

Dakujem za odpoved pekne to kopirujete kazdemu
30. jún 2019

Lila

Pri čítaní odpovede samosprávy mám asi deja vu!
15. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, kosby v minulom roku už prebehli, podnet je neaktuálny.

Oddelenie životného prostredia
Miestny úrad mestskej časti Bratislava-Petržalka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania